Golden wśród odkurzaczy

Jest kilka urządzeń, bez których współczesne gospodarstwo domowe obejść się nie może. Od razu dementuję plotki, jakoby tym podstawowym urządzeniem był telewizor. W moim zestawieniu telewizor zamyka trzecią dziesiątkę. Na subiektywnej liście 10 najpotrzebniejszych sprzętów znajduje się: komputer, drukarka, radio, lodówka, pralka, kuchenka, piekarnik, żelazko, wkrętarka i odkurzacz. Kolejność jest przypadkowa. Przy innej okazji wyjawię pełną listę top 20 lub nawet top 30. Dzisiaj skupię się na odkurzaczu, bo tę listę to on właśnie otwierać powinien. Odkurzacz miotłę z szufelką zastąpi w wielu sytuacjach. Nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy do pracy na sucho i mokro miotłę z szufelką wykluczy z każdej sytuacji. Urządzenia akumulatorowe wdzierają się do naszych domów drzwiami i oknami. Wdzierają się do ogrodów, piwnic, warsztatów i garaży. Zirytowani ograniczonym zasięgiem przewodu zasilającego zwykłych odkurzaczy szukają lepszych rozwiązań. Ja również postanowiłem ułatwić sobie życie.

Akademia Wynoszenia Śmieci

Co jakiś czas chwalę się opanowaną w sposób perfekcyjny umiejętnością wynoszenia śmieci. Mój sąsiad twierdzi, że mógłbym otworzyć prywatną akademię szkolącą zainteresowanych pogłębieniem umiejętności w tym zakresie. W tych żartach dodaję, że absolwenci mieliby także zagwarantowany dyplom mistrza obierania ziemniaków. Tak. Śmieci umiem wynosić bardzo dobrze i bardzo dobrze obieram ziemniaki. Nie mam sobie równych także w odkurzaniu. 🙂 Ale już poważnie. Nie znam nikogo, kto tę czynność nazbyt lubi. Moment. Jest pewien jegomość! Czworonóg o imieniu Fargo. Golden wśród odkurzaczy? Oj, tak! Mój golden retriever odkurzacze uwielbia. Spokojnie. O psie za dużo nie będzie. 🙂

Jeśli już musimy posłużyć się odkurzaczem, robimy to z wielkim przymusem i… staramy się mieć to za sobą szybko. Urządzenia akumulatorowe znacznie ułatwiają życie, a już na pewno, gdy urządzeń mamy kilka i możemy wykorzystać w nich ten sam akumulator. Napiszę o tym przy innej okazji. Warto pozostać wiernym jednemu producentowi lub – jeśli różnorodność potrzebnych elektronarzędzi jest znaczna – dwóm, może trzem. Lata praktyki sprawiły, że mam kilku ulubionych producentów. Pozostanę im wierny. Urządzenia czyszczące Kärcher należą do tej sprawdzonej grupy. Poszukując odkurzacza bezprzewodowego do celów nieprofesjonalnych, postanowiłem przetestować bezprzewodowy odkurzacz Kärcher WD 3 Premium Battery Set.

odkurzacz bezprzewodowy Kärcher WD 3 Premium Battery Set

REKLAMA

Kärcher WD 3 – wiele funkcji, bo wiele zadań

Lubię urządzenia wielofunkcyjne, ale markowe. Dlaczego markowe? Bo nie lubię rozstawać się ze sprzętem wraz z końcem okresu gwarancji. Kierując się m.in. tymi względami, wstępnie wybrałem odkurzacz Kärcher WD 3 Premium Battery Set. Kilkuletni odkurzacz ze zwijanym przewodem zasilającym będzie nadal w użyciu, bo… mój pies ten odkurzacz uwielbia. Golden wśród odkurzaczy czuje się znakomicie. Czy Kärcher WD 3 Premium Battery Set też jest „golden”? Dowiesz się o tym, gdy przeczytasz ten tekst do końca. Przypomnę, że jestem zbyt leniwy, aby pisać krótko i zwięźle. Krótko i zwięźle pisane są instrukcje obsługi, które też warto czytać.

Tradycyjny odkurzacz workowy to nie to samo, co nowoczesny bezprzewodowy odkurzacz wielofunkcyjny. Odkurzacz uniwersalny Kärcher WD 3 Premium Battery Set też wyposażony jest w pojemny papierowy worek. Ale jest to odkurzacz do wielu zadań, więc bez worka też można go użyć. Urządzenia zasilane baterią sprawdzają się w każdej domowej i pozadomowej sytuacji. Nacisk położę na sytuacje pozadomowe, bo to one mnie zainspirowały do zakupu nowoczesnego odkurzacza bezprzewodowego. Bardzo często chcielibyśmy sprawnie i dokładnie uprzątnąć piwnicę, pomieszczenie gospodarcze, garaż czy choćby uporać się z liśćmi, igliwiem i naniesionym piaskiem na tarasie czy werandzie. Kärcher WD 3 Premium Battery Set w tej roli sprawdza się znakomicie.

odkurzacz bezprzewodowy Kärcher WD 3 Premium Battery Set

Bezprzewodowy, czyli bez przeszkód

Bezprzewodowy, zasilany bateryjnie uniwersalny odkurzacz do pracy na sucho i mokro okazał się strzałem w dziesiątkę. Funkcjonalność odkurzacza bezprzewodowego sprowadza się nie tylko do mobilności. Kärcher WD 3 Premium Battery Set oczywiście zapewnia pełną swobodę pracy bez konieczności dostępu do sieci elektrycznej, rozciągania kabla, posługiwania się przedłużaczami… Uf! Ten kłopot odpada! Jeśli ktoś korzysta z innych urządzeń zasilanych nowoczesną baterią litowo-jonową, na pewno odczuł już tę różnicę.

Oczywiście odkurzacz bezprzewodowy Kärcher WD 3 Premium Battery Set nie jest urządzeniem „kieszonkowym”, więc jako podręczny odkurzacz w samochodzie miejsca nie znajdzie. Do posprzątania bagażnika bądź usunięcia piasku z dywaników czy kurzu z tapicerki jest doskonały. Zaparkujemy go w garażu. Odkurzacz bezprzewodowy Kärcher WD 3 Premium Battery Set nie jest jednak sprzętem typowo garażowym. Przy jego możliwościach w mieszkaniu robota dla niego też się znajdzie. Siła ssania jest więcej niż zadowalająca, więc tym odkurzaczem wyeliminujesz kurz z każdego zakamarka. Możliwość pracy „na mokro” czyni go niezastąpionym wszędzie tam, gdzie ścierka może poczynić szkody. W jakiej sytuacji? Gdy trzeba szybko usunąć niewielką ilość rozlanego pośród potłuczonego szkła płynu.

Kärcher WD 3 Premium Battery Set – męska sprawa

Nie lubię podziału, że coś jest typowo męskie lub damskie, ale ten bezprzewodowy odkurzacz pozwolę sobie nazwać męskim, kupiłem go bowiem z powodów egoistycznych – żeby ułatwić życie sobie. Sobie! Możemy poddać dyskusji, czy jestem męski, ale nie w tym rzecz. 🙂 Odkurzacz bezprzewodowy to nagroda, którą sam sobie przyznałem za osiągnięcie kolejnego mistrzostwa – tym razem w sprzątaniu. Drodzy Panowie! Prawdziwy macho wynosi śmieci, obiera ziemniaki i odkurza. Ma-czo robić. 🙂 Ale już poważnie. Bezprzewodowy odkurzacz polecam wszystkim posiadaczom czworonogów! Brak przewodu zasilającego sprawia, że podczas odkurzania pies jest bezpieczny. Wlekący się za odkurzaczem przewód kusi… Nie tylko golden skory jest do takiej zabawy. Z prądem nawet maczo nie wygra.

Szukałem odkurzacza, z udziałem którego:zaprowadzę porządki w piwnicy, posprzątam pomieszczenie gospodarcze, gdy znów będę majsterkował, wysprzątam bagażnik w samochodzie, hamak do przewozu psa, dywaniki, tapicerkę… Słowem, marzył mi się dobry, mobilny odkurzacz, którym będę mógł pracować wszędzie tam, gdzie robię bałagan często, a gdzie jego poprzednicy umierali śmiercią nagłą. Przenośne małe odkurzacze samochodowe nie zdają egzaminu – miałem ich kilka, wszystkie szybko wróciły do recyklingu. Typowy odkurzacz do kominka też można wykorzystać w kilku sytuacjach, ale zasilany jest prądem z gniazdka. To nie jest wada. Ktoś wpadł na pomysł, aby wyposażyć go tylko w metrowy kabelek. I tu zaczyna się koszmar. Odkurzacz bateryjny zawsze wygrywa.

Odkurzacz uniwersalny WD 3 Battery Premium Set

Odkurzacz bezprzewodowy dla każdego

Uniwersalny odkurzacz Kärcher WD 3 Premium Battery Set może pełnić rolę typowego odkurzacza domowego. Brak przewodu zasilającego ciągnącego się za urządzeniem znacznie przyśpiesza proces sprzątania. Tylko mistrzowie robią to szybko i dokładnie. Na jednym naładowaniu bateria w wersji podstawowej zapewnia pracę przez 15 minut. Mnie wystarczył kwadrans, abym na jednym naładowaniu odkurzył 3-pokojowe mieszkanie o pow. 70 m2. Świadomość, że mam na to 15 minut, działa mobilizująco. To naprawdę dużo czasu. No i trening czyni mistrza. Będą jednak tacy, którym nawet godzina nie wystarczy. Guzdrałom polecam dokupienie baterii, która na jednym naładowaniu pozwala pracować 30 minut. Mając w perspektywie zakup innych urządzeń firmy Kärcher, dodatkowa bateria bardzo się przyda.

Obecność dużego psa w mieszkaniu z dostępem do ogrodu sprawia, że trzeba je odkurzać nawet kilka razy dziennie. Fargo nie jest myty po każdym spacerze. Wizyta pod prysznicem jest jednak nieodzowna, gdy na wybiegu spotka inne psy lub gdy wpadnie w szał szukania myszy. Deszczowa pogoda sprawia, że po wędrówce obaj wyglądamy jak… Przemilczę. Mimo wizyty pod prysznicem, w gęstej i długiej sierści zawsze jakaś porcja piasku i pyłu pozostaje. Grawitacja. Wiadomo. Nie ma rady. Podłogę trzeba odkurzyć. Tak więc jako odkurzacz do codziennego utrzymywania czystość podłóg Kärcher WD 3 Premium Battery Set również sprawdza się doskonale. Lekki, mobilny, zawszę pod ręką.

Kärcher WD 3 Premium Battery Set

Odkurzacz bezprzewodowy do samochodu

W związku z budową domu, rozmaite materiały dość często przewożę w bagażniku samochodu. Przyznam się, że bagażnik umiem zabałaganić bardzo dobrze. Samouk! 🙂 Wiem. Typowa męska sprawka. Przypomnę jednak, że dla mnie odkurzanie to męska sprawa. W tej roli odkurzacz bezprzewodowy Kärcher WD 3 Premium Battery Set również wypada dobrze. Do tej pory zmuszony byłem korzystać z domowego odkurzacza, który wymagał użycia dość długiego przedłużacza. Im więcej przewodów, tym więcej zniechęcenia do częstego odkurzania bagażnika i wnętrza samochodu. Z urządzeń bateryjnych chce się korzystać.

OdkurzaczKärcher WD 3 Premium Battery Set również z psiego powodu odkurzaczem uniwersalnym nazwać trzeba. Fargo od maleńkości przejawiał zainteresowanie wszelkimi urządzeniami, którymi posługiwałem się w domu lub w ogrodzie. Kosiarka, pilarka spalinowa, młynek do gałęzi – im głośniejszy silnik, tym większe było jego zainteresowanie i większa chęć do zabawy. Z tymi urządzeniami z wiadomych powodów bawić się nie mógł, ale od odkurzacza odpędzić się nie pozwala. To jest jego żywioł. Każdorazowe odkurzanie zaczynamy od psa, który, słysząc dość cichy dźwięk urządzenia, przybiega radośnie i ustawia się do codziennego już rytuału. Jeśli masz w domu psa z tak bujną sierścią, na pewno wiesz, że sprzątania psich kudłów nie ma końca.

odkurzacz bezprzewodowy Kärcher WD 3 Premium Battery Set

Odkurzacz bezprzewodowy w piwnicy

Odkurzacz Kärcher WD 3 Premium Battery Set typowym odkurzaczem przemysłowym nie jest. Do intensywnego tzw. profesjonalnego użytku Kärcher oferuje inny niezawodny sprzęt odkurzający. Odkurzacz Kärcher WD 3 Premium Battery Set spełni oczekiwania używany w domu, w piwnicy, na tarasie, w garażu, na podjeździe, w pomieszczeniu gospodarczym, w małym warsztacie, na klatce schodowej itp. Jest lekki, ma wygodny uchwyt do transportu ręcznego. Cztery kółka ułatwiają pracę nawet wtedy, gdy trzeba ją wykonać na kostce brukowej. Można nim zbierać zanieczyszczenia z zamontowanym papierowym workiem lub bez worka, czyli wprost do pojemnego zbiornika.

Zimą majsterkuję zazwyczaj w piwnicy lub w małym pomieszczeniu gospodarczym. A to kolejny karmnik dla ptaków, może budki lęgowe, może osłony do plastikowych korytek kwiatowych… Na pewno coś będę ciął, wyrzynał, w czymś wiercił, coś szlifował, polerował, pracował dłutami… Z obróbki drewna zawsze pozostaje sporo pyłu i trocin, które tylko odkurzaczem można zebrać najszybciej i najdokładniej. Kärcher WD 3 Premium Battery Set w tej roli jest niezastąpiony. Pył, kurz i trociny zawsze zbieramy z wykorzystaniem papierowego worka. Dodatkową osłoną jest specjalny filtr kartridżowy wielokrotnego użytku, jednak korzystanie z papierowego worka jest wskazane także przez producenta. Sam filtr zostałby szybko zatkany. Zanieczyszczenia zgromadzone w papierowym worku są należycie odizolowane od otoczenia i zbiornik opróżnić łatwo.

Kärcher WD 3 Premium Battery Set w podstawowej wersji nie jest wyposażony w wąż ssący z adapterem do podłączenia elektronarzędzi, ale w odpowiednie akcesoria można doposażyć go samemu. Po połączeniu szlifierki z odkurzaczem wytworzone podczas pracy zanieczyszczenia natychmiast będą zasysane do worka w zbiorniku. Obróbka drewna w małym, niezbyt dobrze wentylowanym pomieszczeniu tym samym staje się przyjemna. I jest czym oddychać. Czy w piwnicy, czy w małym warsztacie takie rozwiązanie sprzyja zachowaniu czystości.

odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacz bezprzewodowy na tarasie

Szybko dodam, że przydatny jest nie tylko na tarasie, ale także na werandzie, na podjeździe do garażu, na chodniczkach wokół domu i wszędzie tam, gdzie gromadzą się drobne zanieczyszczenia w postaci liści, igliwia, kurzu i piasku. Sprawdzi się również tam, gdzie pojawi się pośniegowy brud i wszelkie drobne nieczystości, które wokół domu lubimy sprzątać na bieżąco. We wszystkich takich miejscach sprawdza się funkcja wydmuchu. Wewnątrz pomieszczeń nie radzę jej używać. 🙂 Natomiast na zewnątrz budynku odkurzacz bezprzewodowy Kärcher WD 3 Premium Battery Set ułatwi nam uporanie się z zanieczyszczeniami nagromadzonymi w miejscach trudno dostępnych, we wszelkich zakamarkach, na schodach, wśród ozdobnych krzewów zimozielonych, pod tujami, na skalniaku, itp.

Oprócz niezawodnego i niezastąpionego wydmuchu oczywiście i na zewnątrz możemy skorzystać z jego podstawowej funkcji. Nie musimy się martwić wilgocią, ponieważ Kärcher WD 3 Premium Battery Set przeznaczony jest do pracy na sucho i na mokro. To ważna informacja. Praca na mokro oznacza, że można nim zbierać niewielkie ilości wody, którą podczas pracy wokół domu możemy napotkać w liściach, igliwiu czy drobnych ubytkach podłoża.

odkurzacz bezprzewodowy Kärcher WD 3 Premium Battery Set

Kärcher WD 3 Premium Battery Set – podsumowanie

Dodatkowe akcesoria wybierzemy sami. Na pewno przyda się mała ssawka do odkurzania dywanów, tapicerki i innych tzw. powierzchni miękkich. Jej brak w podstawowym wyposażeniu można zapisać po stronie niedostatków. Przy tej cenie i tej klasie odkurzacza mała ssawka (typowa dla klasycznych odkurzaczy) wydaje się niezbędną i tu w podstawowym wyposażeniu być powinna. Po stronie użytkownika wydatek też jest niewielki, więc… Jeśli uznasz, że będzie potrzebna, kupisz ją wraz z innymi akcesoriami.

Na tym etapie użytkowania bezprzewodowy odkurzacz Kärcher WD 3 Premium Battery Set wad nie ujawnił. Wszystkie zalety wyliczone przez producenta są zgodne z prawdą. Bardzo przydatny jest wyświetlacz informujący o stopniu zużycia baterii. Korzystając z tego bezprzewodowego odkurzacza, stale wiemy, ile czasu na wykonanie zadania nam pozostało. Wbrew pozorom wcale nie musimy się śpieszyć. Odkurzacz jest cichy. Łatwo się nim pracuje. Moje oczekiwania spełnia pod każdym względem. A golden? Fargo walory nowoczesnego odkurzacza docenił szybko. Mój pies w towarzystwie nowego odkurzacza czuje się znakomicie, więc obaj jednogłośnie przyznajemy mu złoty medal.

Artykuł sponsorowany

Polub i podziel się treścią z innymi.

2 thoughts on “Golden wśród odkurzaczy

 • 2022-02-02 o 09:57
  Permalink

  Wspanialy blog oraz piesek oczywiście. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 2022-01-20 o 21:46
  Permalink

  Super recenzja odkurzacza, ale i tak najbardziej moją uwagę przykuł piesek. Jest prześliczny, bardzo podobny do mojej suczki. Kiedyś przeglądałam portal z ogłoszeniami adopcji zwierząt i zobaczyłam, że ktoś chce się jej pozbyć. Bez chwili zawahania skontaktowałam się w tej sprawie i piesek był już u mnie. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jeden × 3 =