Ruszamy w Polskę. Zamek w Gniewie

Lubicie zwiedzać zabytkowe miejsca? Chcecie poznawać ich historię oraz losy ich właścicieli czy kolejnych rezydentów? Ciekawym przeżyciem będzie spędzenie kilku nocy w komnatach gotyckiego zamku. Pobyt okraszony będzie atrakcjami również dla ciała, bowiem mowa o luksusowym hotelu, mieszczącym się w przepięknych murach zamku rycerskiego. To idealny hotel na święta poza domem, na wypoczynek w większym gronie lub tylko dla dwojga, jako weekendowa odskocznia od rutynowych rozrywek wielkomiejskich. O jakim zamku mowa? Przedstawiam Wam Hotel Zamek w Gniewie.

Trochę historii… miłosnej

Urodziłem się w miejscowości opodal zamku krzyżackiego w Radzyniu Chełmińskim. Znam go doskonale. Zamek z tajemnicami przywodzi mi na myśl perypetie bohaterów popularnego niegdyś serialu dla młodzieży. Zamek w Gniewie w filmie Pan Samochodzik i Templariusze się nie pojawia, a szkoda, bo jest to jedna z największych warowni krzyżackich na lewym brzegu Wisły.

W swoim czasie zamek ten pełnił rolę siedziby komtura gniewskiego, a potem także i polskich starostów. Rezydowali tu zatem Krzyżacy, w trakcie wielkiej wojny z zakonem zdobyli go Polacy, po czym znów utracili na rzecz okolicznego rycerstwa. Zamek był palony, odbudowywany, remontowany, przebudowywany i rozbudowywany. Panoszyli się w nim Szwedzi jako zdobywcy, ale potem przetrzymywano ich tu jako jeńców wojennych. Z wiadomych przyczyn tereny te znalazły się na długo we władaniu Cesarstwa Pruskiego a potem Rzeszy Niemieckiej.

Zainteresowani historią Zamku w Gniewie informacje na temat jego burzliwych dziejów znajdą m.in. na stronach Wikipedii pod hasłem Zamek w Gniewie. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że proponowany przeze mnie hotel na święta, mieści się także w dawnym pałacu, który dla wybranki swego serca ufundował przyszły król Polski, Jan Sobieski.

Noce w Pałacu Marysieńki

Kim była Marie Casimire Louise de La Grange d’Arquien? Bez ściągi na to pytanie odpowie tylko historyk lub… ten kto jako hotel na święta wybrał Hotel Zamek w Gniewie. Dzieje to dawne i zawiłe. Wspomnę tylko, że w latach 1667–1696 obowiązki starosty gniewskiego pełnił Jan Sobieski, ten sam, który, już jako król Rzeczpospolitej, pokonał Turków pod Wiedniem.

Jan Sobieski Marysieńkę poznał i pokochał na zabawie dworskiej przy okazji sejmu warszawskiego, będąc jeszcze chorążym koronnym. Maria Kazimiera była wówczas dwórką królowej Ludwiki Marii Gonzagi. Małżeństwo z głosu serca podówczas było rzadkością. Historia tej miłości jest nieco zawiła, więc o jej szczegółach dowiecie się wszystkiego jako hotel na święta wybrawszy Hotel Zamek w Gniewie. Może uda się Wam zanocować w którejś z królewskich komnat?

Miłosne historie w pałacowym hotelu

Czyż nie jest doskonale, gdy poszukiwany hotel na święta lub choćby do spędzenia upojnego weekendu we dwoje, zaoferować nam może nie tylko luksusowe usługi hotelarsko-gastronomiczne, ale także swoją bogatą historię? Hotel Zamek w Gniewie takim miejscem właśnie jest.

Współczesne pary mogą spędzić upojny weekend w historycznym pałacu, przed wiekami pobudowanym z epickiej miłości do kobiety. Korzystając z oferty noclegowej Hotelu Zamek w Gniewie w pięknych komnatach oraz nastrojowych apartamentach poczujemy klimat tamtego okresu i być może tamtego miłosnego ducha. Napiszecie tu swoją własną historię… miłosną.

Hotel na święta i od święta

Jednak nie samą miłością się żyje. Kolacje w znajdującej się tu wykwintnej restauracji polubią nie tylko zakochani w sobie. Polecają ją znawcy sztuki kulinarnej, a zatem zakochani w pysznych potrawach, podanych z należytą starannością, z wszelkimi szykanami. Oferta świąteczna przygotowana przez hotel jest wyrazem zrozumienia dla polskiej obyczajowości. A przecież to nie wszystko!

Baza noclegowa Hotelu Zamek w Gniewie pozwala wybrać pokoje w Hotelu Rycerskim lub Pałacu Marysieńki. W obu obiektach mamy do dyspozycji pokoje oraz luksusowe apartamenty. Wszystko przestronne, przepełnione historycznymi detalami oraz licznymi artefaktami, wzmagającymi magiczną atmosferę oraz uczucie podróży w czasie.

Nowoczesny hotel z bogatą historią

Historyczny klimat hotelu przyciąga, jednak to pokoje i apartamenty sprawiają, że chcemy tam wracać. Miejsca noclegowe utrzymane są na najwyższym poziomie pod względem komfortu wypoczynku i użyteczności. Oczywiście atrakcją jest też sam zamek. Jego zwiedzanie odbywa się o określonych godzinach i zawsze z przewodnikiem, który przekaże odpowiedni zasób interesujących nas informacji. A jest o czym opowiadać.

Oferta dla hotelowych gości jest bardzo obszerna. Mamy tu bogatą ofertę usług SPA. Dla miłośników pływania jest basen, a w piwnicach urządzono kręgielnię. Miłośnicy przejażdżek rowerowych, nordic walking czy spływów kajakowych też nie będą się tu nudzić. Przystań zamkowa oferuje rejsy gondolą. Mamy tu promenadę widokową z widokami na dolinę Wisły. Jest plac zabaw dla dzieci, a dla dorosłych boisko do piłki plażowej. Organizowane są cyklicznie pokazy historyczne, degustacje. Wielu kierowcom spodoba się informacja, że dostępne są tu dwa punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Cudze chwalicie, swego nie znacie… Hotel Zamek w Gniewie to doskonały hotel na święta acz nie tylko. Polecam.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 + 1 =