Materace sprężynowe, kieszeniowe czy lateksowe?

Zmiana aranżacji sypialni najczęściej wiąże się z zakupem nowych mebli, w tym także nowego łóżka. Taka zmiana musi się wiązać także ze zmianą materaca, na którym spaliśmy. Zwykle szukamy takiego, który będzie znacznie wygodniejszy od dotychczasowego. Chcesz dowiedzieć się, jaki materac wybrać dla siebie? Czy materace sprężynowe to dobry wybór? Przeczytaj poniższy poradnik!

Wybierając nowy materac do łóżka w sypialni na uwadze mamy przede wszystkim jego cechy, które przyczynią się do zapewnienia nam komfortu w trakcie snu. Nowa powierzchnia do spania powinna być wygodna, odpowiednio gruba i amortyzująca całe ciało. Częstym wyborem konsumentów są materace sprężynowe i kieszeniowe. Te są funkcjonalne, wygodne i odporne na uszkodzenia.

Wysokiej klasy materace sprężynowe znajdziesz na: https://senpo.pl/materace/materace-sprezynowe/.

Jaki materac będzie odpowiedni do sypialni? Poznaj kluczowe cechy materacy

Zanim wybierzesz materac do łóżka w sypialni, koniecznie odpowiedz sobie na kilka pytań, które pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji. Przede wszystkim ustal poziom twardości materaca odpowiedni do swoich potrzeb. Jest ona kluczowa, jeśli chodzi o komfort odpoczynku. Pozostałe cechy do przeanalizowania to:

  • grubość materaca,
  • liczba stref twardości,
  • sposób wentylacji,
  • materiał wykonania poszycia,
  • sposób utrzymania czystości.

Poszczególne modele różnią się między sobą rozmiarem, aby można było dobrać odpowiedni do rozmiaru  łóżka – najpopularniejsze to 160 x 200 cm oraz 180 x 200 cm. Dobry i wygodny materac powinien być wypełniony trwałym, amortyzującym i odpowiednio miękkim materiałem. To gwarancja, że każda noc będzie komfortowo przespana bez bólu pleców czy kręgów szyi.

Rodzaje materacy – jakie są najpopularniejsze?

Pierwsza grupa materacy dostępnych na rynku to materace sprężynowe. Te charakteryzują się przede wszystkim: elastycznością, komfortem użytkowania oraz wieloletnią trwałością. Warto też zaznaczyć, że wersje sprężynowe dzielą się na modele: bonellowe, kieszeniowe oraz multipocket. Materace sprężynowe to częsty wybór wielu konsumentów, głównie przez wzgląd na doskonały stosunek ceny do jakości materaca.

Druga opcja to materace kieszeniowe, które są połączeniem sprężyny z elastycznym wypełnieniem. Są wygodne, dobrze amortyzują ciało i, co najważniejsze, dopasowują się do jego kształtu. A może szukasz modeli w tej wersji i nie wiesz, gdzie je kupić? W Warszawie sprawdzone materace możesz zamówić na stronie https://senpo.pl/warszawa/materace/.

Ostatnia grupa to materace lateksowe, które są zaliczane do modeli miękkich. Wybierając taki rodzaj materaca masz gwarancję, że nie zapadniesz się na jego powierzchni – głównie ze względu na wiele punktów podparcia. Są szczególnie polecane dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, kośćmi, stawami i mięśniami.

Zobacz także: Łóżko do sypialni. Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze?

Gdzie można kupić najlepsze materace? Warszawa i nie tylko

Jeśli chcesz kupić materac najwyższej jakości, najlepiej skontaktuj się ze sprawdzonym sklepem, który oferuje tylko lub głównie materace do spania. W Warszawie, ale też w każdym dużym mieście, bez problemu znajdziesz sprzedawcę, u którego zamówisz wysokiej klasy materac zarówno online, jak i w sklepie stacjonarnym.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 + 19 =