Czym zabezpieczyć kostkę brukową?

Z kostki brukowej wykonane są przydomowe tarasy, podjazdy i chodniki. Kostką brukową utwardzamy teren pod wiaty i altany. Kostkę brukową w różnych jej wariantach znajdziemy w każdym mieście, miasteczku czy wsi. Warto o nią dbać, aby jak najdłużej utrzymała estetyczny wygląd i funkcjonalność. Stan kostki brukowej będzie zadowalający, jeśli co pewien czas prawidłowo ją zaimpregnujemy. W niniejszym artykule podamy garść informacji na temat impregnatu Dynasil ST-BRUK, który cieszy się powodzeniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i właścicieli domów jednorodzinnych w całej Polsce.

Poprawa mrozoodporności materiału

Idzie zima. Choć w Polsce trudno spodziewać się arktycznych temperatur, noce potrafią być mroźne. Czasami silny mróz poniżej 20 st. C może utrzymywać się przez kilka dni z rzędu. Dla naszej kostki nie są to dobre wieści. Zarówno materiał z piaskowca, jak i betonowa kostka brukowa jest podatna na bardzo niską temperaturę oraz gwałtowne zmiany pogody. W dzień topnieje śnieg, a w nocy chwyta silny mróz… Gdy kostka wchłonie zbyt dużo wilgoci, w przypadku małych pęknięć, nagły spadek temperatury może ją uszkodzić.

Impregnaty dynasil wykorzystują fluorosilany, dzięki czemu mają doskonałe właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że zabezpieczają powierzchnię kostki brukowej przed nadmiernym wchłanianiem wody, dzięki czemu nie jest tak podatna na szkodliwy wpływ mrozu. Co więcej, owa hydrofobowość świetnie sprawdza się też latem – chroni naszą kostkę przed tłuszczami zawartymi w oleju silnikowym. Jednocześnie impregnat nie zatyka porów materiału, więc może on swobodnie odparować wchłoniętą wilgoć.

Impregnat Dynasil ST-BRUK

REKLAMA

Impregnat, który zapobiega powstawaniu grzybów?

Tak. Powyższe właściwości kostki brukowej w sposób znaczący wpływają na rozwój grzybów, bakterii i porostów. Preparat dynasil st bruk posiada doskonałe właściwości ochronne przed tego typu zagrożeniami. Wilgoć bowiem sprzyja powstawaniu grzybni, która może zniszczyć idealny wygląd naszego podjazdu. Po co myć potem i szorować kostkę całymi godzinami? Czy nie lepiej spędzić słoneczną sobotę z rodziną lub przyjaciółmi? Kompleksowa impregnacja pozwoli zawczasu uniknąć zagrzybienia na wiele lat do przodu.

Preparat Dynasil ST-BRUK wzmacnia kolor kostki brukowej

Dodatkowo impregnaty Dynasil uwypuklają naturalny kolor materiału. Dzieje się tak dzięki efektowi tzw. mokrej kostki brukowej. W związku z tym ma ona klarowniejszą barwę, która nie płowieje z czasem i przez kilka lat kostka sprawia wrażenie, jakby dopiero co została położona.

Ochrona przed zabrudzeniami, doskonała zdolność hydrofobowa i dobra cena – to są czynniki, które sprawiają, że impregnaty ze sklepu dynasil nadają się świetnie do zabezpieczania kostki brukowej nie tylko na zimę, ale i przez cały rok.

Materiał zewnętrzny

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jeden × pięć =