Jak wybrać kolor wymarzonych okien?

Z budową domu jednorodzinnego wiąże się konieczność podjęcia szeregu ważnych decyzji. Jedną z nich będzie wybór stolarki okiennej. Rozterki związane z parametrami technicznymi drzwi i okien rozwieją fachowcy. Ostateczny wybór będzie skorygowany budżetem. Podejmując decyzje dotyczącą stolarki okiennej staniemy przed dylematem, jaki kolor okien będzie pasował do naszego domu? Podstęp technologiczny sprawia, że jest w czym wybierać. Jeśli dorzucimy do tego rozmaitość gustów, łatwo uświadomimy sobie, że kolor stolarki okiennej może być tematem wielu rozmów. Jaki zatem wybrać kolor okien do naszego wymarzonego domu? Czy dać się ponieść fantazji, czy trzymać się trendów? A może polegać na wyborze sąsiada? Pytań jest wiele. Okna pozostają na lata, nasz wybór powinien być zatem dobrze przemyślany.

Na żółto czy na niebiesko?

W trakcie licznych spotkań z projektantem jednym z omawianych tematów będzie stolarka okienna. Na ostateczny wybór producenta ram okiennych, rolet, moskitier, drzwi tarasowych i wejściowych oraz bramy garażowej, przyjdzie jeszcze czas, ale od samego początku ich kolor będzie tematem ważnym. Dla wielu kolor stolarki okiennej odgrywa taką samo istotną rolę, jak kolor ścian wewnętrznych czy kolor mebli. Są gusta. Są guściki…

Paleta dostępnych kolorów stolarki, mimo że zdecydowanie bogatsza niż przed laty, ma jednak swoje ograniczenia. Poszukując inspiracji musimy pogodzić się z faktem, że wszyscy producenci stolarki okiennej PVC oferują ograniczony jej wybór. Na szczęście nie musimy już wybierać tylko między klasyczną bielą a kilkoma odcieniami brązu. Jest zdecydowanie lepiej, bowiem producenci oferują okna PVC w szerokiej palecie barw oraz szerokie możliwości ich stylizacji. Może być na żółto i na niebiesko. 🙂

kolor ram okiennych

REKLAMA

Biel to nie kolor?

Budujemy wymarzony dom. Skutki naszych decyzji pozostają z nami przez lata. Nietypowy kolor stolarki okiennej z czasem może okazać się kłopotliwym. W przyszłości sprzedaż domu, który wyposażyliśmy w stolarkę okienną w dość nietypowym kolorze, może być trudna. Istnieje szeroka gama tzw. kolorów bezpiecznych, innych niż biel, czerń czy brąz. Ilość odcieni sprawia, że mają w czym wybierać najwybredniejsi oraz stylistycznie najodważniejsi. Ale niebieska blachodachówka i żółta stolarka okienna może podobać się tylko nam. Pierwszymi niezadowolonymi będą sąsiedzi a w przyszłości – pośrednik nieruchomości i… my sami.

Choć wszechobecną biel zastąpiły brązy i popiele, to jednak biała stolarka okienne nadal ma swoich zwolenników. Biały kolor stolarki okiennej uznajemy za bezpieczny zarówno dla późniejszej aranżacji wnętrza, jak i dla wyboru kolorów zewnętrznych elementów domu. Odważni acz ostrożni zdecydują się na stolarkę dwukolorową. Biel to też kolor, tyle że… niezbyt barwny. 😉

Kolor stolarki okiennej

Wybór nie jest prosty, ale szybko dostrzeżemy, że na rynku nieruchomości istnieją dwa nurty stylistyczne, z których odważnymi decyzjami może poszczycić się tylko jeden. Deweloperzy, nieznający oczekiwań przyszłych nabywców mieszkań, muszą być ostrożni. Oni już wybrali. W budynkach wielorodzinnych kolor stolarki okiennej jest łatwy do przewidzenia. Można oczekiwać, że niebawem kolor antracytowy lub stolarka okienna w tym kolorze będzie nazywany deweloperskim. Wszelako antracyt każdemu podobać się nie musi.

W domach jednorodzinnych kolor stolarki okiennej wybieramy sami. Przechadzając się osiedlowymi uliczkami, dostrzegamy sporą różnorodność i pod względem kolorystycznym i stylistycznym. Biała stolarka okienna zazwyczaj dominuje w domach sprzed 2-3 dekad. Kolor stolarki okiennej w młodszych inwestycjach jest już zdecydowanie urozmaicony. Po latach antracytowego szaleństwa wracamy do kolorów i odcieni naturalnego drewna oraz ponadczasowej bieli. Pojawiają się jednak i tacy, dla których stolarka okienna w kolorze szmaragdowo-zielonym lub rubinowo-czerwonym jest tą wymarzoną.

stolarka okienna

Vidok na kolor okien

Budowa domu niejednego może przyprawić o zawrót głowy. Ilość ważnych decyzji, które trzeba podjąć w dość krótkim czasie oraz ilość środków, które w tym samym krótkim czasie znikną z naszego bankowego konta, o ten zawrót przyprawi na pewno. Dreszczyk emocji związanych z budową wymarzonego domu sprawia, że dla wielu z nas dopiero wtedy życie nabierze właściwego koloru. Pamiętajmy, aby kolor stolarki okiennej nigdy w przyszłości nie spowodował bólu głowy.

Mając upatrzony gotowy projekt domu jednorodzinnego, liczne oferty stolarki okiennej zaczniemy przeglądać nie tylko pod względem rozwiązań technicznych, ale także dostępnych kolorów. Kolorowe wspomnienia z wakacji na Lazurowym Wybrzeżu mogą zachęcać nas do odważnych decyzji. Jaki kolor stolarki okiennej może ubarwić życie w wymarzonym domu, sprawdzisz na stronie https://vidok.com. Choć kolor stolarki okiennej nie poprawi widoku z naszego okna, to jednak będzie częścią widoku z okien z sąsiedztwa. Im większa działka i odległość od domu sąsiada, tym większe pole do realizacji naszych kolorowych pomysłów.

Artykuł sponsorowany

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 − 9 =