Opakowany zawsze zabezpieczony

Czy wygląd zewnętrzny ma znaczenie? W świecie przyrody widać to doskonale. I wcale nie mam na myśli zachwycających rajskich ptaków. Egzotyczne cudowronki (Paradisaeidae) zadziwiają wyglądem i zachowaniem podczas godów. W świecie ptaków samice często są znacznie mniej kolorowe i mniejsze od samców. Wśród ludzi, zwłaszcza w tzw show biznesie i świecie celebrytów, wygląd często decyduje o wszystkim. Typowy dla świata ptaków i zwierząt dymorfizm (dwupostaciowość) tu zatarł się omal zupełnie. Trudno. Świetnie. Ale spokojnie. O tych znanych z tego, że są znani ani o przeroście formy nad treścią dzisiaj nie będzie. Będzie zupełnie o czym inny. 😉 Wiosna jeszcze nie puka do drzwi, ale wszędzie widać poruszenie. Niebawem wszyscy ruszymy do wietrzenia domów, mycia okien, robienia porządków w szafach, garderobach i pomieszczeniach gospodarczych. Poszukiwane będą kolorowe pudła, ładne pojemniki, kartony i kartoniki. Sklepy pozamykane. Wokół kolejna fala koronawirusa szaleje. Skąd to wszytko brać? Podpowiem.

Sam się pakuj

Jakie znacznie mają opakowania widzimy w handlu i nieodłącznym marketingu. Na szczęście sama uroda lub krzykliwość opakowania nie wystarcza i nadal ważne jest także to, co ono w sobie skrywa. Uwagę konsumenta przyciąga każdy ładnie opakowany produkt, ale mimo to wszyscy producenci walczą o atrakcyjne miejsce oraz właściwą ekspozycję towaru na półkach. Efekt jest taki, że im bliżej podłogi tym towar tańszy a jego wygląd mniej atrakcyjny. Jakością te produkty od normy nie odbiegają – są porównywalne lub lepsze. Można zatem zyskać i zaoszczędzić całkiem sporo robiąc zakupy… w kucki przysiadając. Czy żartuję? Tylko trochę. Czy ładne opakowania mają wpływ na cenę towaru? Mają.

Dbałość o wygląd zewnętrzny niczym złym jednak nie jest. Człowiek schludnie ubrany zawsze zrobi dobre wrażenie a ubrany stosownie do sytuacji – tym bardziej. Podobnie jest z otaczającym nas światem. Bałagan męczy. I choć dbałość o schludność nie powinna pojawiać się tylko okresowo, z zadowoleniem trzeba przyjąć fakt, że wraz z nastaniem wiosny większość z nas zrywa się do porządkowania nie tylko mieszkań, ale też i najbliższego otoczenia. Jeśli uważasz, że nie masz czego porządkować zajrzyj do biurka, popatrz na półki z książkami, sprawdź dokumenty w szufladach lub zajrzyj do szafy. Być może uporządkowanie tego bałaganu wymagać będzie zakupu kilku segregatorów lub ozdobnych pudeł?

opakowania

REKLAMA

Ładne opakowania w domu zawsze się przydadzą. I teraz podpowiadam. Zamierzasz robić porządki? Sprawdź ofertę internetowej hurtowni opakowań pod adresem https://e-hurtownia-opakowan.pl. Możliwość zamówienia opakowań w dowolnym rozmiarze i z dowolnym nadrukiem może zainteresować niejednego. Zwróć uwagę, że możesz tam także zaopatrzyć się w środki ochrony osobistej. To tyle.

Jak cię widzą tak cię piszą

A jak sobie pościelisz… to mnie zawołaj. Że gusta się zmieniają wiemy wszyscy. Wystarczy prześledzić, jak na przestrzeni ostatnich stu lat zmieniał się ideał kobiecego piękna. Przyglądając się instagramowym profilom trudno oprzeć się wrażeniu, że u progu trzeciej dekady XXI wieku o pięknie kobiecego ciała decyduje chirurg plastyczny oraz studio tatuażu. W dobie cyfryzacji i związanego z nią społecznościowego szaleństwa można pokusić się o pewne żartobliwe uproszczenie i stwierdzić, że aktualnie ładne opakowanie to takie z wypełnieniem i kolorowym nadrukiem. 😉 Nie ma to nic wspólnego ani z treścią, ani z informacją. Mimo zasobnych pokładów wyobraźni nie umiem sobie wyobrazić np. Marilyn Monroe lub Sophii Loren w tatuażach (skądinąd wiadomo, że pierwsza z chirurgiem spotkanie miała).

Wspominam o tym wszystkim przy tej okazji, aby zleconym tematem nie zanudzić. Jeśli cokolwiek rozweseliłem – świetnie. U progu drugiego roku zmagań z pandemią wszyscy szukamy pocieszenia i wieści, które nastrój nam poprawią. Niestety, takich wieści ja nie mam. Czeka nas kolejny rok, w którym w codziennym życiu towarzyszyć nam będą płyny dezynfekujące, środki ochrony osobistej i rozmaite opakowania. W trakcie pandemii koronawirusa odkryliśmy, że płyny i żele antybakteryjne musimy mieć i używać także w domach, że przyłbice ochronne nie chronią, że maseczkę trzeba nosić koniecznie na ustach i na nosie i że nawet w rękawice diagnostyczne też zaopatrzyć się warto.

Epidemia wymusiła szereg istotnych zmian w naszych przyzwyczajeniach. Na szczęście żyjemy w czasach, gdy wszystko można kupić nie wychodząc z domu. Sklepy i hurtownie internetowe przeżywają prawdopodobnie swój najlepszy okres. Ciesząc się z sukcesów innych wolelibyśmy jednak, aby ten czas minął szybko. Niestety, epidemia nie sprzyja wszystkim biznesom, zaś koronawirusowy pręgierz ma prawo zmęczyć najwytrwalszych. W najbliższych miesiącach nadal musimy opakowywać się w maseczki i zbroić w cierpliwość. I szczepić się! Innej rady nie ma. Cieszmy się, że nie musimy chodzić w kombinezonach ochronnych. I to jest ta pozytywna wiadomość, której szukałem. 🙂

Artykuł sponsorowany

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 − dziesięć =