Suszarki ogrodowe – jak wybrać model dla siebie?

Z każdym kolejnym dniem wiosny robi się coraz cieplej. W majowych promieniach słońca ogrody rozkwitają, wypełnia je gwar ptaków i liczne roje rozbudzonych owdów. Również i my wykorzystujemy ten czas do wykonania wiosennych prac w ogrodzie oraz porządków w domu. Pogoda sprzyja suszeniu na zewnątrz, więc to doskonały czas na wielkie pranie. Wielu z nas wybiera suszenie upranych rzeczy w sposób naturalny, czyli na świeżym powietrzu. Warto pomyśleć o wyborze odpowiedniej suszarki balkonowej bądź ogrodowej. Jak wybrać taki sprzęt? Na co zwrócić uwagę?

Dlaczego warto suszyć pranie naturalnie a nie w suszarce bębnowej?

Pranie schnie szybciej w suszarce bębnowej? Tak. Dlaczego więc mimo wszystko warto zdecydować się na używanie zwykłej suszarki, pozwalającej na naturalne suszenie prania na świeżym powietrzu? Przede wszystkim dlatego, że rozwiązanie to mniej niszczy ubrania, bowiem, przy dobrej pogodzie, wilgoć odparuje szybko. W suszarce bębnowej rzeczy cały czas znajdują się w wilgotnym środowisku i wystarczy drobna wada lub awaria sprzętu, aby nabrały nieprzyjemnego zapachu lub nawet pojawiła się na nich pleśń. Tych problemów suszarka ogrodowa nie dostarcza. Suszenie na świeżym powietrzu jest także zdrowsze, bowiem promienie słoneczne działają zabójczo na roztocza.

Jak suszyć pranie na zewnątrz?

Najłatwiej zrobić to w ogrodzie z użyciem rozkładanej suszarki. Konstrukcja suszarki ogrodowej sprawia, że jest ona odporna nawet na większe powiewy wiatru. Odpowiednie rozstawienie linek przyczynia się do łatwego procesu rozkładania wszystkich ubrań tak, aby każde z nich miało swoje miejsce i mogło otrzymać swoją porcję promieni słonecznych oraz przewiewu, co sprawi, że całość wyschnie szybko i skutecznie bez niepotrzebnego udziału suszarek elektrycznych. Pranie wysuszone na świeżym powietrzu ma przyjemny zapach.

Suszarka ogrodowa – na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki ogrodowej? Na pewno istotną kwestią jest stelaż, który powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów. Suszarka z praniem musi zachować stabilną pozycję, mimo działania lekkiego wiatru czy pojawienia się innych nieprzewidzianych sytuacji. Kolejną kwestią jest rozłożenie linek, na których można wieszać pranie. Powinny być one rozłożone w taki sposób, aby łatwo było rozwieszać różne rodzaje prania – czy to koszulki, spodnie, majtki i skarpetki, czy też większe rzeczy, jak kurtki, koce czy nawet pościel.

suszarka

REKLAMA

Suszarka ogrodowa nowa czy używana?

Na zakup sprzętu nowego decydujemy się z powodów oczywistych. Fabrycznie nowa suszarka ogrodowa daje pewność, że jest w świetnym stanie technicznym. Produkt nowy jest objęty gwarancją i mamy prawo do jego zwrotu w określonym terminie.  Zakup produktu używanego wchodzi w grę, gdy szukamy oszczędności i gdy nie zależy nam aż tak bardzo na długim okresie sprawności zakupionego sprzętu. Kupowanie od prywatnych osób nie jest objęte ochroną konsumencką, więc nigdy nie mamy pewności, że oferowany sprzęt jest pozbawiony wad. Nowa czy używana – wybór należy do każdego z nas.

Suszarka ogrodowa Vileda Sun-Rise

Solidna suszarka ogrodowa vileda to rozwiązanie, które na pewno sprawdzi się w użytku w każdym przydomowym ogrodzie. Szerokie ramiona oraz ilość łatwo napinających się linek zapewni możliwość wysuszenia jednorazowej zawartości domowej pralki. Suszarka wyposażona jest w kotwę gruntową, którą można łatwo wkręcić w ziemię w ogrodzie. Suszarka w użytku nie zajmuje dużej powierzchni. Jest lekka, wykonano ją bowiem z aluminium.

Nie musisz już rozwieszać plątaniny linek, które najczęściej przeszkadzają w swobodnym użytkowaniu ogrodu. Suszarka ogrodowa likwiduje ten problem. Zrób zatem pranie, susz na suszarce w ogrodzie i ciesz się promieniami słońca.

Artykuł sponsorowany

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + cztery =