Wielowariantowość Allegro a automatyczne łączenie ofert

Wielowariantowość Allegro może przynieść wiele korzyści Twojemu kontu. Zdaniem agencji Pirk Spark, ekspertów od strategii zwiększania sprzedaży na Allegro, dobrze zaimplementowana wielowariantowość nie tylko przekłada się na lepszą konwersję, ale także chroni przed pułapką automatycznego łączenia ofert. Co to znaczy? I dlaczego właściwie automatyczne łączenie ofert Allegro jest tak niebezpieczne? Przeczytaj nasz artykuł!

Czym jest wielowariantowość Allegro?

Wielowariantowość Allegro to specjalna funkcja, która pozwala na łączenie różnych rodzajów (wariantów) produktu. Dzięki niej w ofercie wskazanej jako główna wyświetla się nie tylko dany przedmiot, ale również dostępne modele. Tym samym wielowariantowość to jedna z najlepszych metod prezentowania posiadanego asortymentu.

Tworzenie wielowariantów (ofert wielowariantowych) wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim wielowariantowość buduje nawigację sklepu i ułatwia potencjalnym klientom wyszukiwanie interesujących towarów. To przekłada się na skrócenie procesu zakupowego i zwiększenie konwersji. Stosowanie wielowariantowości wpływa również na trafność ofert. Mianowicie: wielowarianty zajmują lepsze pozycje w domyślnych wynikach wyszukiwania Allegro.

Wielowariantowość Allegro

REKLAMA

Automatyczne łączenie ofert Allegro to nie automatyczna wielowariantowość!

Być może zdarzyło Ci się, że podczas przeglądania ofert na Allegro, kliknięcie w „wielowariant” przeniosło Cię na konto innego sprzedającego. Tak właśnie działa automatyczne łączenie ofert Allegro. Choć funkcja do złudzenia imituje wielowariantowość, różni się od niej w zasadniczej kwestii, ponieważ nie prezentuje wariantów dostępnych na koncie danego sprzedawcy, a towary, które można kupić u innych sprzedających.

Dostrzegasz problem? Słusznie. Klient, który pierwotnie otworzy Twoją aukcję, może sfinalizować transakcję u kogoś innego! Co więcej – może nawet nie zdawać sobie z tego faktu sprawy. Na szczęście istnieje sposób, aby zabezpieczyć się przed automatycznym łączeniem ofert Allegro. Opcja ta pojawia się wyłącznie na ofertach, które nie zostały połączone w wielowariant. Tym samym, należy stosować wielowariantowość Allegro w tak szerokim zakresie, jak to tylko możliwe!

O czym należy pamiętać, tworząc na Allegro oferty wielowariantowe?

  • Aby połączyć oferty w wielowariantowość, musisz przyłożyć się do uzupełniania parametrów swoich produktów. Bez tego ani rusz, ponieważ system portalu dobiera oferty wielowariantowe na podstawie ich cech.
  • Nie wszystkie wariacje danego produktu da się połączyć w ofertę wielowariantową! Aby skorzystać z wielowariantowości, towary mogą się różnić maksymalnie dwoma cechami, ale nigdy marką.
  • System Allegro pozwala na połączenie w ramach wielowariantu maksymalnie 500 ofert.
  • Martwisz się, że Twoja wielowariantowość nie jest od razu widoczna na portalu? Daj systemowi trochę czasu. Wielowariantowość Allegro powinna pojawić się w serwisie po maksymalnie kilkunastu minutach.

Materiał zewnętrzny

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jedenaście + 15 =