Murowany grill ogrodowy – pomysły, szkice, projekty, modele

Nie ma dymu bez ognia. Nie ma udanej ogrodowej biesiady bez grillowania. Nie ma pięknego przydomowego ogrodu bez murowanego kominko-grilla. Nie ma takiego pomysłu, którego nie można naszkicować. Nie ma takiego projektu, którego nie można zrealizować. Poniżej kilka propozycji na murowany grill ogrodowy. Zaplanowane realizacje trwałych instalacji ogrodowych warto skonfrontować z innymi dostępnymi projektami. Niekiedy drobna zmiana poprawia nie tylko wygląd.

Murowany grill ogrodowy

 

Grill ogrodowy murowanyMurowany grill ogrodowy
Murowane grille i wędzarnie ogrodowe. Małe konstrukcje możemy wykonać sami. Konstrukcje złożone wymagają sporej wiedzy fachowej i umiejętności budowlanych a ich wykonanie jest czasochłonne.
Grill ogrodowy murowanyGrill ogrodowy murowany

Murowana wędzarnia, grill, piec chlebowy z wnękami na drewno. Konstrukcje z cegły i kamienia, które upiększą każdy ogród. Murowany grill ogrodowy nie musi być banalną konstrukcją w kształcie klocka.  Dostęp do odpowiednich materiałów pozwala wyczarować rozbudowane konstrukcje wielofunkcyjne o wyjątkowo oryginalnym wyglądzie nawiązującym do starych chat i wiejskich dworków.

murowany grill wędzarnia kominek piec chlebowy w ogrodzie szkic

Murowany grill ogrodowy z wędzarnią

Murowany grill z popielnikiem, wędzarnia do wędzenia na „zimno” (dłuższy kanał dymowy), komora wędzarni z drzwiczkami z drewna, schowek dolny na drewno kominkowe. Konstrukcja wykończona płaskim kamieniem.

murowany grill ogrodowy z wędzarnią

Chcesz mieć swój udział a planowanej inwestycji w ogrodzie? Znajdź czas i zaprojektuj swój grill sam. Nie umiesz naszkicować swojego pomysłu? Model możesz wykonać ze zwykłego styropianu. Nie zniechęcaj się pierwszym nieudanym podejściem. Przygotuj poszczególne elementy modelu konstrukcji i połącz je np. gwoździkami lub szpileczkami. Styropian jest dobrym tworzywem do wykonania Twojego własnego projektu grilla, wędzarni czy pieca chlebowego. Drzwiczki wykonaj z tektury. To proste. Pomiń detale techniczne. Wykonaj model koncepcyjny, na podstawie którego sam lub ktoś wykona właściwą konstrukcję w ogrodzie.

Nie przejmuj się pierwszymi niepowodzeniami. Kolejna próba może doprowadzić Cię do celu. Murowany grill ogrodowy może być wykonany dokładnie tak, jak to sobie zaplanujesz (lub upatrzysz). Oczywiście musisz liczyć się z kosztami realizacji projektu. Warto jednak pamiętać, że większa i bardziej skomplikowana konstrukcja wymaga wiedzy, kunsztu, pochłonie większą ilość materiałów i jest zadaniem dla fachowca. Większa ilość materiałów to większe koszty, więcej pracy i dłuższy termin wykonania. Większe wydatki wymagają większej rozwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + twenty =