Biurka dla dziewczynek i chłopców

Rodzice zawsze pragną, aby ich dzieci były zdrowe, szczęśliwe i dobrze się uczyły. Zawsze są w stanie zrobić naprawdę dużo, by pomóc im w osiągnięciu sukcesu w życiu. Wszystko zaczyna się przede wszystkim od edukacji oraz zapewnienia pociechom odpowiednich warunków do nauki w domu. Dlatego zdecydowanie jednym z najważniejszych mebli w dziecięcym pokoju jest biurko. Przydaje się ono głównie podczas nauki, ale także w trakcie rozmaitych zabaw, także tych przy komputerze. Dziecko może korzystać z biurka nawet przez kilka godzin dziennie i dlatego musi ono być dostosowane do jego potrzeb oraz możliwości. Biurko w pokoju dziecięcym odgrywa także ważną rolę. Jakie biurko wybrać? Co dla prawidłowego wyboru biurka jest najważniejsze?

Biurko dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wysokość biurka. Kiedy nasze dziecko idzie pierwszy raz do szkoły ma sześć lat i w przybliżeniu jakieś sto dwadzieścia pięć centymetrów wzrostu. Aby dziewczynka bądź chłopiec mogli bez przeszkód przy nim odrabiać lekcje, biurko musi mieć wysokość pięćdziesięciu pięciu centymetrów. Taka wysokość biurka pozwoli dziecku przyzwyczaić się od najmłodszych lat do prawidłowej postawy. Należy przy tym pamiętać, aby monitor stał na specjalnej półce, czyli aby był w stosunku do klawiatury oraz myszki nieco wyżej. Można w ten sposób wygospodarować więcej miejsca na wszystko, co potrzebne jest i do nauki, i do zabawy.

Najważniejszą częścią biurka jest blat. Musi on być dopasowany tak, aby podczas korzystania z mebla zapewniał dziecku pełną wygodę. Duże biurko nie zawsze oznacza komfortową pracę. Wyznacznikiem szerokości blatu jest zasięg rąk użytkownika. U rodzica jest to zazwyczaj osiemdziesiąt centymetrów. Nie ma przeszkód, aby naszemu dziecku kupić  biurko z odpowiednio dużym blatem. Nie należy jednak przesadzać z jego długością oraz szerokością. Dla dziecka ciągłe wstawanie z fotela, aby sięgnąć po kredkę czy ołówek, może okazać się dość męczące.

biurko dla dziecka

REKLAMA

Biurko – w komplecie czy nie?

Kiedy planujemy umeblowanie pokoju dla dziecka, warto postawić na meble z jednej kolekcji. Taka decyzja sprawia, że pokój ma swój jednorodny styl a elementy wyposażenia są dopasowane kolorystycznie. Większość sklepów meblowych ma w swojej ofercie biurka, które montowane są razem z kompletem szafek oraz półek (np. https://www.meblezbajki.pl/biurka-dla-dziecka), które powiększają jego powierzchnię, tworząc więcej miejsca do przechowywania. Takie rozwiązanie często sprawdza się w przypadku dużego pokoju, gdzie duża ilość miejsca pozwala na wstawienie do pokoju dziecka meblościanki.

Zawsze warto wybrać biurko, które będzie pasować do estetyki posiadanych mebli. Biurko na pewno powinno być dobrze oświetlone. Najlepszym wyborem będzie usytuowanie biurka przy oknie, aby zapewnić dziecku jak najdłuższy dostęp do światła naturalnego. Ani dzieci, ani dorośli nie powinni męczyć oczu przy oświetleniu sztucznym. Zwykle jest to nieuniknione, ale lokalizacja biurka zdecydowanie tę sytuację poprawia.

biurko z bajki

Biurko jak z bajki

Zawsze przy tego typu decyzjach nie powinniśmy zapominać o tym, że urządzamy pokój nie dla siebie, lecz dla naszych dzieci. To im ma się podobać szafka, stolik, fotel czy biurko. Z ich upodobaniami też należy się liczyć. Dzieciom zdecydowanie przyjemniej będzie się uczyło przy biurku, w wyborze którego miały swój udział.  Być może zaskoczą nas swoim gustem? Jeśli komplet mebli w pokoju córki posiada jakieś wzory lub motywy – warto, aby biurko również je miało. Chłopcy też mają swoje upodobania. Nic tak nie pobudza wyobraźni dziecka podczas nauki lub zabawy, jak mebel, który został ozdobiony postaciami z ulubionych bajek. To dzieci mają się tu czuć dobrze.

Artykuł powstał we współpracy ze producentem mebli dla dzieci https://www.meblezbajki.pl.

Materiał zewnętrzny

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewięć − pięć =