Jaki dywan do pokoju dziecięcego?

Trendy wnętrzarskie nie omijają żadnych pomieszczeń, ale czy pokój dziecięcy też może być urządzony w modnym stylu? Hm. Szaro i ponuro być nie może. Przede wszystkim musi być bezpiecznie. Oczywiście ważne są też wzory i kolory. Pokój dziecięcy nie powinien wionąć nudą, ale z ilością kolorów nie powinniśmy przesadzać. Potrzebnych dzieciom bodźców bezmyślna pstrokacizna raczej nie dostarczy. Pokój dziecięcy to nie tylko łóżeczko i masa przeróżnych zabawek. Nie wystarczą kolorowe ściany, fototapety z postaciami z bajek, firanki w motylki czy kolorowe meble. Mdły i śliski parkiet nie zachęci do zabaw, a może być przyczyną mniej lub bardziej groźnych upadków. Podłoga w pokoju dziecięcym powinna być ciepła, miękka i bezpieczna. Czy może być również kolorowa? Tak. W tym celu warto kupić odpowiedni dywan do pokoju dziecięcego.

Wszystko dziecinne łatwe

Urządzenie pokoju dziecięcego z grubsza wydaje się zadaniem dziecinnie łatwym. Czy tak jest w istocie? Skoro ma być bezpiecznie podłoga nie może przyczyniać się do poślizgnięcia się i upadku. Najczęściej podłogi w pokojach mieszkań i domów są śliskie. Nawet nasi czworonożni przyjaciele nie mogą sobie z nią poradzić, gdy w szale radości chcą pokazać, jak bardzo ich cieszy nasz widok. Poślizgnięcie się pieska czy kotka ubawi nas serdecznie. Upadek i płacz naszego dziecka to już zupełnie inna bajka, prawda?

Wykładziny dywanowe wyszły z mody, ale moda uwielbia powroty. Znudziły nas płytki, parkiety, deski i panele. Tu wzornictwo ma swoje ograniczenia. Być może czas coś tu zmienić? Nie będziemy przecież czekać. Poszukując sposobów na termoizolację podłóg przypominamy sobie o chodniczkach i dywanach. Piękny dywan potrafi diametralnie zmienić charakter pomieszczenia, w wielu przypadkach idealnie dopełniając starannie dobrany wystrój salonu czy gabinetu.

dywan do pokoju dziecięcego

REKLAMA

W czyim guście?

Nie tylko we współczesnych salonach dywany goszczą coraz częściej. Także w pokoju dziecięcym dywan spełni stawiane przed nim zadanie. Nowoczesne materiały zachęcają do zakupów. Poszukując odpowiedniego dywanu do pokoju dziecięcego, będziemy się kierować gustem dziecka? To zależy od jego wieku i płci. To zależy także i od nas. Na pewno trzeba się liczyć z reakcją dziecka na nowy nabytek. Nasza wiedza i gust przyda się przy ocenie dywanu pod względem jakości wykonania, cech użytkowych i bezpieczeństwa dla zdrowia.

Zakup odpowiedniego dywanu do pokoju dla dziecka tylko na pozór jest zadaniem dziecinnie łatwym. W całej różnorodności propozycji dywanów dziecięcych na pewno będziemy szukać wzornictwa, które sami dobrze wspominamy z dzieciństwa lub/i które odpowiada potrzebom wiekowym, płci oraz naszym oczekiwaniom rozwojowym wobec dziecka. Obfitość propozycji w sklepach z dywanami dla dzieci napawa optymizmem.

Świat dywanów dla dzieci

Na podłodze ma być miękko i wygodnie? Tak. Ma być kolorowo. Widowiskowo. Ma być bajecznie. Musi przy tym być bezpiecznie. Do pewnego wieku dziecka do zabaw potrzebna jest przestrzeń, którą zapewnia w pokoju dziecięcym podłoga. Na niej to rozkładają swoje zabawki, testują ich funkcjonalność i też… trwałość. 😀 Na podłodze dzieci bawią się, często też jedzą i zasypiają. Dywan w pokoju dziecięcym staje się istnym poligonem zmagań malucha z materią. 🙂 Dywan w pokoju dziecięcym powinien stanowić obszar do bezpiecznych igraszek.

Odpowiednio dobrany dywan nie tylko sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne i ciepłe, ale także zachęca dzieci do kreatywnych zabaw. Dywan przedstawiający boisko do piłki nożnej, plan miasta z ulicami lub tor do wyścigów samochodowych, może stać się ulubionym miejscem zabaw nie tylko chłopców. Dywan w pokoju dziecięcym może zachęcać nie tylko do beztroskiej zabawy, ale może być elementem edukacyjnym.

dywan do pokoju dziecięcego

Dywanopol – sklep z pięknymi dywanami sprzyjającymi dziecięcym zabawom

Chcemy, aby dywan do pokoju dziecięcego posiadał kilka istotnych cech. Najważniejszą cechą jest jego nieszkodliwość dla zdrowia malucha. Powinniśmy zwracać uwagę na atesty dotyczące antyalergiczności materiałów. Większość dywanów dziecięcych produkuje się z akrylu lub polipropylenu, a zatem z włókien syntetycznych, które nie uczulają. Każdy rodzic pomyśli o łatwości usuwania plam i zabrudzeń, a także o tym, aby dywan nie stracił swoich cech po powrocie z czyszczenia. Dywany z włókien syntetycznych  w czystości utrzymamy zdecydowanie łatwiej. Kolejną ważną cechą jest wytrzymałość dywanu na uszkodzenia mechaniczne. Zwracamy uwagę na grubość i gęstość splotów, wykończenie brzegów i spodu dywanu.

Poszukując pięknego dywanu do pokoju dziecięcego warto odwiedzić sklep internetowy z dywanami dziecięcymi Dywanopol. W bogatej ofercie dywanów do pokoju dziecięcego każdy rodzic znajdzie coś ciekawego, co zaspokoi nie tylko jego estetykę, ale też sprawi, że pociecha w swoim pokoiku będzie czuła się i bajecznie, i bezpiecznie. Przecież o to głównie chodzi.

Artykuł sponsorowany

 

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziesięć − 3 =