Kosmiczny prezent dla każdego!

Cztery żelazka, dwa tostery, sześć kompletów pościeli, trzy odkurzacze, trzy serwisy obiadowe, pięć mikserów… Bywało, że taką listą mogła pochwalić się niejedna para nowożeńców. Działo się tak zwłaszcza wtedy, gdy nie poproszono gości, aby zrezygnowali z zakupu prezentów w postaci sprzętów czy nawet najbardziej potrzebnych nowożeńcom rzeczy, a skupili się na gotówce. Podobną uciążliwością okazują się nadmierne ilości kwiatów, z którymi wielu nie wie, co zrobić. Dość częstym pomysłem jest butelka wina zamiast bukietu lub – co bardziej popieram – zabawki dla dzieci, które przekazać do domu dziecka. Czy to już wszystko, co możemy komuś dać w prezencie? Czy zamiast przedmiotów lub gotówki można ofiarować komuś emocje? Tunel aerodynamiczny – słyszeliście o czymś takim?

Młodość musi się wyszaleć

Coś w tym jest. Musi, byleby sobie i innym krzywdy nie zrobiła. Sporty ekstremalne cieszą się powodzeniem wśród młodzieży a to głównie dlatego, że to młodzież szuka mocnych wrażeń, intensywnych doznań, dreszczyku emocji i przysłowiowej gęsiej skórki. Niekiedy wynika to z chęci zaimponowania rówieśnikom, ale zwykle to właśnie w młodym wieku wykazujemy większą skłonność do ryzyka. Nie wszystkim z wiekiem to przechodzi. U zdecydowanej większości skłonność do ryzyka z wiekiem ulega wyciszeniu. Na szczęście natura stara się wszystko równoważyć i dlatego wraz z utratą skłonności do nadmiernego ryzyka, z wiekiem wzrasta potrzeba emocji.

Słucham? To nie moja teoria. Już wyjaśniam. Pewnego dnia mój sąsiad wyznał, że kiedyś w każdą środę chodził oglądać mecze do pubu. Koledzy, piwo, emocje, sport… Kolejność nie jest przypadkowa. Odkąd wstąpił w związek małżeński uznał, że nie ma sensu ryzykować – od 20 lat ogląda mecze sam we własnym domu. Twierdzi, że jakoś tak z wiekiem wyzbył się skłonności do nadmiernego ryzyka… Z kolei zauważył, że potrzeba emocji pozostała lub nawet się wzmocniła, bo teraz… mecze ogląda omal codziennie na ulubionym kanale sportowym. Nie pytałem, co na to żona. Nie chciałem… ryzykować. 😀 Ale bądźmy poważni.

skok ze spadochronem

REKLAMA

Kosmiczny odlot w tunelu aerodynamicznym?

Niedawno NASA odwołała start rakiety w ramach programu powrotu człowieka na Księżyc. Turystyka kosmiczna też staje się coraz modniejsza, ale dostępna jest dla wąskiego grona miłośników podboju kosmosu. Głównym powodem są znaczne koszty turystycznej wyprawy na orbitę. Niekiedy przeszkodą może być zły stanu zdrowia. Nie musimy polecieć na orbitę okołoziemską, aby doznać wrażeń związanych z unoszeniem się, lotem w przestworzach czy nawet stanem nieważkości. Szukamy coraz oryginalniejszych pomysłów na prezent. Skok na bungee, lot balonem, skok na spadochronie… Prezent może być naprawdę odlotowy i gwarantować odlotowe emocje. Słyszeliście o lotach w tunelu aerodynamicznym? Podarujmy bliskim oryginalny prezent na święta – lot w tunelu Flyspot.

Nie musisz martwić się o skompletowanie stroju do latania. Wszystko, czego potrzebujesz do lotu w tunelu aerodynamicznym, a więc kask, gogle i kombinezon wypożyczysz na miejscu. Sprzęt jest dezynfekowany po każdym użyciu, zatem i pod tym względem nie musisz się niczego obawiać. W trakcie jednego lotu w tunelu aerodynamicznym spędzamy w powietrzu tyle czasu, ile w trakcie dwóch skoków spadochronowych. To już coś! A takich lotów mamy gwarantowane minimum dwa. Emocje na pewno będą niezapomniane!

Tunel aerodynamiczny – emocje dla każdego

W dzieciństwie szczytem zrealizowanych marzeń była przejażdżka na karuzeli. Będąc nastolatkiem raz zdecydowałem się na przejażdżkę diabelskim młynem. Przejażdżki rollercoasterem nigdy nie spróbowałem, ale tylko dlatego, że w młodości nie miałem okazji, zaś później miałem ciekawsze zajęcia i rozrywki. 😉 Mimo że zagadki wszechświata pociągają mnie od czasów podstawówki, nigdy nie chciałem być pilotem, skoczkiem spadochronowym czy kosmonautą. Nie wynikało to z braku zdrowia czy odwagi. Po prostu pod tym względem jakiś taki przyziemny jestem. Wiem jednak, że wielu lubi wszystko, co wiąże się z lataniem. Słucham? Nie, po sklepach też latać nie lubię. Z moim psem, owszem, na długie spacery latam codziennie. 🙂

Wyobraźcie sobie, że omal te same doznania, które gwarantuje skok na spadochronie lub przelot lotnią, można mieć tu, na Ziemi. Aby to przeżyć, trzeba skusić się na przygodę w tunelu aerodynamicznym. Rozpędzone do odpowiednio dużej prędkości powietrze sprawia, że unosimy się nad zabezpieczającą wentylator siatką niczym w swobodnym locie. Odbywa się to w bezpiecznych warunkach, w tunelu o betonowej konstrukcji, w którym unosi nas jednorodny, gładki strumień powietrza. Dzieje się to bez turbulencji i jakichkolwiek zakłóceń. Komora tunelu wykonana jest ze specjalnego grubego szkła, co umożliwia nieograniczone podziwianie z zewnątrz ewolucji wykonywanych wewnątrz tunelu. Świetna zabawa gwarantowana dla wszystkich przybyłych!

Tunel aerodynamiczny – nie tylko dla odważnych!

Lot w tunelu aerodynamicznym to gratka zarówno dla osób odważnych, jak i ostrożnych. Wszyscy mogą zaspokoić emocje związane z nieskrępowanym lataniem w przestworzach. Ta przygoda przeznaczona jest dla osób o przeciętnej sprawności fizycznej w wieku powyżej 3. roku życia. Tunel aerodynamiczny jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje lęku wysokości. Takich przeżyć nie zapomnimy nigdy i chętnie do nich wrócimy nie raz. Skok z samolotu i swobodne spadanie bez otwartego spadochronu nie może trwać długo. To zwykle najwyżej kilkadziesiąt sekund. Na takie ryzyko mogą zdecydować się tylko doświadczeni spadochroniarze. W tunelu aerodynamicznym nie musimy wykazać się doświadczeniem. Wszystko odbywa się pod okiem wyszkolonych instruktorów.

Jeśli szukasz pomysłu na odlotowy prezent, to lot w tunelu aerodynamicznym jest pomysłem najlepszym. Po prostu kosmos! Na takie latanie nigdy nie jest późno! Tunel aerodynamiczny zapewni prawdopodobnie najlepszą rozrywkę jaką możesz doświadczyć w swoim życiu.  Jeśli nie masz pewności, zrób najpierw prezent sobie. Przekonasz się, że warto. Oczywiście jest gdzie zaparkować i gdzie zjeść posiłek czy wypić napój w oczekiwaniu na swoją kolej. A po locie dostaniesz za darmo zmontowany film z Twojego latania! Czy to nie jest fajny prezent?

Artykuł sponsorowany

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy × 3 =