Przedsiębiorcy a fotowoltaika – czy warto inwestować w OZE?

W ostatnich latach zainteresowanie fotowoltaiką wśród przedsiębiorców jest coraz większe. Dotyczy to głównie dużych zakładów przemysłowych i produkcyjnych. Zielona energia to szansa na redukcję kosztów prowadzenia działalności, a także możliwość ochrony środowiska naturalnego. Sprawdź, dlaczego warto inwestować w OZE! Fotowoltaika dla firm – dlaczego warto w to wejść?

Fotowoltaika opłaca się bez względu na skalę prowadzonej działalności i branżę. Montaż nowoczesnych modułów PV umożliwia nie tylko zredukowanie wydatków na energię elektryczną. Liczne zwolnienia i ulgi podatkowe to kolejne atuty, dzięki którym fotowoltaika dla firm cieszy się rosnącą popularnością.

Fotowoltaika dla firm – na czym to polega?

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne przeznaczone dla firm to świetna inwestycja
w przyszłość. W ten sposób można zredukować praktycznie do zera koszty prowadzenia firmy związane ze zużyciem prądu. Inwestorzy decydujący się na systemy fotowoltaiczne mogą zmienić o 180 stopni wizerunek swojego przedsiębiorstwa.

Decydując się na współpracę w zakresie inwestowania w fotowoltaikę z Revolt Energy, możesz zyskać: wysokie zyski, gwarancję jakości osprzętu dla systemu fotowoltaiki oraz pełną zgodność działania z naturą.

Systemy fotowoltaiczne dla firm – podatki, koszty i VAT

Zrealizowanie inwestycji w system fotowoltaiki dla firmy niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich? To przede wszystkim możliwość uwzględnienia poniesionych wydatków jako koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Najważniejsze odpisy dla przedsiębiorców to:

  • amortyzacja,
  • koszty leasingowe na fotowoltaikę.

Co więcej, jako przedsiębiorca możesz liczyć na opcję odliczenia podatku VAT zaraz po zakupie modułów. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać wyłącznie firmy będące czynnymi płatnikami VAT. Całość tego podatku zostanie zwrócona przez Urząd Skarbowy, natomiast kwota netto będzie traktowana jako koszt prowadzenia działalności.

Aby skorzystać z możliwości odliczenia podatku VAT, trzeba spełnić trzy wymogi:

  • instalacja musi być wykorzystywana na cele firmowe,
  • montaż modułów PV powinien odbyć się przez autoryzowany serwis wraz
    z wystawieniem opodatkowanego rachunku,
  • potrzebna jest faktura VAT jako potwierdzenie zrealizowanej inwestycji.

Inwestycja w fotowoltaikę dla firmy to najczęściej spore wydatki rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Na szczęście te wydatki można nieco zmniejszyć, np. poprzez wykorzystanie dotacji przyznawanych na odnawialne źródła energii dla przedsiębiorców.

Moduły fotowoltaiczne a inwestycje firmowe – czy to się opłaca?

Inwestowanie w odnawialne źródła energii zawsze jest dobrą decyzją. W ten sposób możesz chronić środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami, a dodatkowo wytwarzać tzw. zieloną energię. Mimo wysokich kosztów początkowych naprawdę warto podjąć się takiego przedsięwzięcia.

Nowoczesne moduły PV mogą sprawnie działać przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. To oznacza, że jednorazowa inwestycja będzie generować zyski przez wiele lat i to bez wysokich kosztów eksploatacji systemu.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

19 − 13 =