Grill gazowy to nowoczesne i bezpieczne grillowanie

Grillowanie to jedna z ulubionych czynności wielu osób. Zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim lubimy spędzać tak czas w swoim ogrodzie w rodzinnym lub przyjaciół gronie. Kto nie kocha pysznego jedzenia, przyrządzonego w ten specyficzny sposób, czyli z wykorzystaniem rusztu,  żaru brykietów i… kłębowiska dymu? No właśnie. Ten ostatni czynnik może nieco przerażać. Mówi się też, że tak przygotowana potrwa nie jest zdrowa ze względu na szkodliwe substancje, które wydzielają się ze spalanego węgla drzewnego. A co jeśli powiemy, że grillowanie może być przyjazne dla naszego organizmu i środowiska jednocześnie? Wystarczy postawić na eko alternatywę, czyli modele gazowe. Dzisiaj w roli głównej grill gazowy.

Dlaczego grille gazowe to dobry wybór?

Grille gazowe zaczynają przeważać nad klasycznymi węglowymi z kilku powodów. Po pierwsze są prostsze w obsłudze, zatem ułatwiają żmudny proces grillowania. Poza tym czyści się je zdecydowanie łatwiej i szybciej, a to zwiększa komfort użytkowania. Gazowe modele zapewniają także równomierne nagrzewanie się rusztu, co sprawia, że można jednocześnie grillować na nich kilka sztuk mięsa bądź warzyw bez obaw o to, że jedne będą niedopieczone, a drugie wręcz przeciwnie – spalone. To nadal nie wszystko. Najważniejszą kwestię w przypadku grilla gazowego stanowi niemal całkowity brak emisji szkodliwych substancji. To zdrowa alternatywa dla modeli węglowych!

REKLAMA

Grille gazowe Weber i Broil King. Warto na nie postawić!

W przypadku chęci zakupu grilla gazowego trzeba postawić na sprawdzonego producenta. Na uwagę zasługują takie marki jak Broil King oraz Weber. Produkty tych firm dostępne są m.in. u dystrybutora Grill Garden. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ zyskujemy pewność co do jakości wykonania, trwałości, a także niezawodności. Poza tym urządzenia wskazanych producentów posiadają stosowne certyfikaty, poświadczające ich klasę oraz bezpieczeństwo. Skupmy się teraz na zaletach grillów gazowych wspomnianych producentów.

  • Broil King stanowi synonim wygody, kontroli i smaku. Grillowanie z ich urządzeniami to czysta przyjemność – i to dosłownie! Są łatwe w czyszczeniu, a do tego zapewniają wyjątkowy smak potrawom. Można zdecydować się na większy bądź mniejszy model. Dla początkujących odpowiedni będzie grill gazowy Broil King np. Baron 490 o stosunkowo niewielkich rozmiarach, z 4 palnikami głównymi, rożnem i palnikiem bocznym. Model ten zapewnia grillowanie na najwyższym poziomie!

  • Marka Weber to z kolei klasyka gatunku, jeśli chodzi o grillowanie. Prawdziwe, amerykańskie BBQ? Nie ma problemu! Grill gazowy Weber umożliwia przygotowanie dań w szybki, bezproblemowy sposób, a nawet z wykorzystaniem inteligentnych rozwiązań – za pomocą aplikacji w smartfonie. To rewolucja w grillowaniu! Na uwagę zasługują modele Genesis, Spirit, a także gazowe grille przenośne o mniejszych rozmiarach oraz niesamowitej mobilności.

Wybór grilla gazowego oraz jego producenta zależy od osobistych preferencji. Należy skupić się na tym, jakich efektów oczekujemy – czy urządzenie ma mieć możliwość zarządzania zdalnego, czy może zależy nam na jak najlepszym efekcie pod względem wygody użytkowania oraz czyszczenia.

Grillowanie może być łatwe, proste i przyjemne, a do tego zdrowe. Modele gazowe stanowią potwierdzenie tych słów. Od teraz możesz cieszyć się smakiem dań z rusztu bez obaw o szkodliwe substancje emitowane podczas spalania w klasycznym modelu węglowym. Gotowy na nowoczesne doznania grillowe? Powiedz TAK markom Weber i Broil King, a doświadczysz nowej definicji smażenia potraw!

Materiał zewnętrzny

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

szesnaście + 7 =