Legowisko dla psa – miejsce azylu także dla tych największych

Legowisko dla psa to miejsce, w którym nasz czworonóg znajdzie swój azyl. Idealnie dobrane zapewnia nie tylko komfort psu (to miejsce tylko dla niego), ale także i nam – a to z wielu względów. Aby jednak tak się stało, warto postawić na takie posłanie, które spełni wszystkie oczekiwania psa i właściciela. Legowiska dla psów są niezwykle ważne.  Nasz pies w swoim życiu będzie ich miał kilka i za każdym razem musimy zadbać o ich prawidłowy wybór.

Zwierzę w domu to przede wszystkim ogrom miłości i pozytywnej energii, ale także obowiązki. Trzeba przyznać, że niektóre z nich (jak na przykład spacery przy ładnej pogodzie) mogą być bardzo przyjemne. Przyjmując psa pod swój dach, trzeba odpowiednio zorganizować mu przestrzeń. Czyli zadbać o miejsce do jedzenia i picia – zaopatrzone w niezbędne naczynia – a także o to, by pies miał wyznaczoną przestrzeń na legowisko. Legowisko dla psa pełni wiele funkcji. To „jego miejsce” – i ten termin najpełniej określa rolę posłania w życiu psa. Co zatem jest istotne przy jego wyborze?

legowiska dla psów

REKLAMA

Legowisko dla psa – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając legowisko dla psa, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  • wielkość,
  • kształt,
  • materiał, z którego jest wykonane.

Trzeba pamiętać o tym, że legowisko służy psu nie tylko do spania, ale to także jego azyl, gdzie może odpocząć lub się na nie oddalić, gdy wydamy komendę: „na miejsce”. Pies powinien czuć się w swoim legowisku bezpiecznie, zatem musi mu się miło kojarzyć i być wygodne. Materiały, z którego posłanie jest wykonane, muszą być przewiewne i przyjazne dla skóry zwierzęcia. Legowiska powinny być też trwałe, dlatego te najczęściej kupowane są wykonane z dobrej jakości materiałów tapicerskich. Legowisko dla psa musi być też mocne i stabilne. Poza wyborem odpowiedniego posłania ważne jest także to, w jakim miejscu legowisko dla psa ulokujemy. Najlepiej, gdy jest to zaciszny kącik, który nie znajduje się na najbardziej ruchliwej przestrzeni mieszkania. Takie umiejscowienie sprawi, że pies będzie miał poczucie bezpieczeństwa.

legowisko dla psa

Posłanie dla psa – odpowiedni rozmiar

Psy potrzebują swojego legowiska niezależnie od rozmiarów. Najważniejsze, by dobrać je tak, żeby czworonogowi było wygodnie. Nie należy przy tym zaniedbywać psów dużych rozmiarów. Także one potrzebują swojego miękkiego i przyjaznego kącika. Tym bardziej, że psi reprezentanci ras dużych, jak również pokaźnych gabarytów kundelki często mają problemy ze stawami. Duże legowiska dla psów https://beds4dogs.pl/kategoria-produktu/rozmiar-xxl/ pozwalają im na wygodny, pozbawiony (w razie zwyrodnień) bólu wypoczynek – a to dzięki miękkiemu, najlepiej elastycznemu wypełnieniu. Dobrze zaprojektowane duże posłania dla psów, mimo swoich gabarytów, są też bardzo estetyczne. To nie tylko płaskie, rozłożyste materace, ale i legowiska w kształcie kanapy, do których dodatkowo można nabyć przeróżne poduszki w atrakcyjnych kształtach.

legowisko dla psa

Pies alergik a wybór legowiska (niezależnie od rozmiaru)

Alergie są coraz powszechniejsze nie tylko wśród ludzi, ale i zwierząt. Każdy odpowiedzialny opiekun psa rasy golden retriever na pewno coś o tym może powiedzieć. Aby zniwelować skutki uczulenia na różne bodźce, należy zadbać o to, aby legowisko dla psa można było łatwo utrzymać w czystości. Pierwszym warunkiem jest to, aby miało ono zdejmowany pokrowiec, który łatwo wyczyścić lub uprać. Wiele firm specjalizuje się w produkcji antyalergicznych posłań dla naszych szczekających czworonogów. Takie legowiska są bezpieczne dla psów uczulonych na: pleśnie, kurz czy owady.

Legowiska dla psów

Większość właścicieli czworonogów traktuje swoje psy jak członków rodziny. To właściwa postawa. Dlatego warto iść tym tropem i dla swojego psiego przyjaciela wybrać legowisko wykonane z materiałów o wysokiej jakości (tym bardziej, że renomowane sklepy internetowe zapewniają ich szeroki wybór).

Materiał zewnętrzny

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiemnaście − 6 =