Szklanki do whisky

Naczynia szklane w postaci kieliszków, pokali, szklanek czy drinkówek w swoich domach posiadanym chyba wszyscy. Lubimy być przygotowani na każdą okazję, więc zaopatrujemy się w kieliszki do szampana, do wina, do koniaku czy do wódki… U twórcy domowych nalewek bez trudu znajdziemy komplet zgrabnych kieliszków na stópce. Komplet kryształowych kieliszków do koniaku zdobi niejedną salonową witrynkę. Czy szklanki do whisky też mogą być ozdobą? I czy muszą być do whisky?

Szkiełko dla oka

Choć wiem, że kolekcjonowanie szkła jest mocno ryzykowne, to jednak bronię tych, którzy lubią się nim otaczać. Moja niewielka kolekcja szklanek i karafek nie przedstawia wartości kolekcjonerskiej, ale dla mnie jest bezcenna, bowiem moje oko cieszy. Nie zamierzam się jej pozbyć, bo oprócz roli estetycznej ma też praktyczną: w kilku urokliwych karafkach latem podaję wodę mineralną z miętą i owocami.

Karafki można kupić nowe lub wyszperać na stoiskach ze starociami czy w sklepach z antykami. Łupem niezmordowanego szperacza może paść karafka, która będzie prawdziwą ozdobą nie tylko barku czy witrynki, ale również biesiad. Szklane z grubym dnem karafki mnie podobają się najbardziej, ale kryształowe też mają swój urok.

W komplecie do whisky

Wina w szklance podać nie wypada, nawet jeśli to kryształ misternie szlifowany. Szklanki do whisky natomiast pasują jak ulał. Prawdopodobnie choć jedną znajdziemy w każdym domowym zbiorze naczyń szklanych. Być może tę jedyną dostaliśmy od kogoś w prezencie? Najczęściej jednak jest to komplet płytkich szklanek do napojów, w których równie dobrze można podać whisky.

Jeśli szukamy pomysłu na prezent dla dorosłego mężczyzny, karafka do whisky wraz z dwoma szklankami obdarowanego uraduje na pewno. Choć nie musi to być karafka kryształowa, warto jednak wiedzieć, że szkło kryształowe co jakiś czas do łask powraca. Pękata karafka z grubym dnem z czystego szkła zawsze ma swoich wielbicieli, bowiem prostota uwodzi ponadczasowo.

REKLAMA

Szklanki do whisky – i do czego jeszcze?

Jak już wspomniałem karafka do whisky wcale do whisky być nie musi. Z powodzeniem może służyć do podawania wody mineralnej, soków lub napojów owocowych. Mając odpowiednią ilość karafek każdemu zaproszonemu można podać wodę smakową w naczyniu nie tylko indywidualnym, ale też i oryginalnym. Tak wykorzystane szklanki do whisky z karafkami w komplecie na stole będą prezentowały się doskonale.

Podobnie można wykorzystać kamienie do whisky. Czy lepszym pomysłem będą kamienie do whisky w postaci kostek stalowych czy kamiennych – rozstrzygnąć musicie sami. Wielu przyzna, że woda zawarta w kostkach lodu psuje smak każdego napoju. Jeśli nie lubimy w spożywanym napoju smakowym lodu, oprócz lub zamiast świeżych warto wykorzystać owoce mrożone.

Artykuł sponsorowany

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × 2 =