Kuriera nikt nie wybiera?

Święta, święta i po świętach. Tak zwykle mówimy, gdy długo oczekiwane przemkną, jak z bata strzelił. Zanim to nastąpi z lubością zajmujemy się czymś, co czas oczekiwania umila. Szukamy prezentów! Nie tylko dla dzieci, choć to im na nich zależy najbardziej. Prezenty kupujemy też naszym bliskim. Często bywa, że prezentami obdarowujemy wszystkich, z którymi ten czas spędzimy u siebie lub u których będziemy w gości. Dając komuś prezent okazujemy swoją wobec niego nie tylko miłość czy sympatię, ale także szacunek oraz po prostu pamięć. Chcąc obdarować wszystkich, wydajemy krocie. Bez względu na zasobność portfela wszyscy musimy pamiętać, aby o prezentach pomyśleć odpowiednio wcześnie. W tym roku sprzedaż internetowa wzrosła wielokrotnie. Zamówić upatrzony prezent w sklepie internetowym? Żaden kłopot. Problem może pojawić się, gdy ten prezent będzie miał do nas dotrzeć. Dotrzeć na czas! Tak. Zamów kuriera…

Kariera kurier rozpędu nabiera

Rynek usług kurierskich stale rośnie. W tym rok z powodu epidemii koronawirusa prawdopodobnie bije rekordy. Wiele firm uświadomiło sobie, że sprzedaż internetowa nie jest już awangardową formą podaży dóbr i towarów. W czasie epidemii okazuje się jedynym bezpiecznym i ekonomicznym sposobem na przetrwanie biznesu. Sklepu internetowe wraz z przedstawioną na stronie www ofertą, podsuwają gotowe rozwiązania realizacji zamówień. Zwykle mamy tam kilka opcji płatniczych oraz kilka opcji dostawy z wykorzystaniem kuriera. Im większy sprzedawca tym korzystniejsze warunki dostawy. Koszty dostaw często ukryte są w nieco zawyżonych cenach towarów. Najczęściej odpowiednio duże zamówienie zwalania nas z kosztów dostawy. Ale czy zawsze kupujemy dużo?

wyceniarka usług kurierskich

REKLAMA

Usługi kurierskie świadczone są na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Kupując u wybranego detalisty internetowego właściwie nie mamy wpływu na obniżenie kosztów dostawy, chyba że wydamy u niego krocie. Nie będziemy jednak obniżać kosztów dostawy poprzez ciągłe zwiększanie zamówienia. Być może w niektórych przypadkach ma to jakiś sens. Zamawiając karmę dla psa, można zmówić większa partię, aby uzyskać cenny rabat. Osiągamy korzyść cenową i mamy zapas karmy na dłuższy czas. Gorzej się sprawy maja, gdy chcemy zamówić mały tani prezencik lub dowolną tanią a bardzo potrzebną nam rzecz. Czasami koszt dostawy przerasta wartość zakupów.

Kurier bez barier

Każdy z nas ma szansę stać się sprzedawcą internetowym. Nie mam na myśli organizacji własnego sklepu internetowego. Z każdą potrzebą sprzedaży czegokolwiek za pośrednictwem internetu, nie będziemy przecież rejestrować działalności handlowej, kupować adresu www i oprogramowania dla strony internetowej. Chcąc szybko pozbyć się jakiegoś przedmiotu, najczęściej korzystamy z pośrednictwa popularnych portali ogłoszeniowych. Ostatnio popularne są także aplikacje na telefon, za pośrednictwem których wystawimy rzecz na sprzedaż i szybko znajdziemy chętnego nabywcę. Będąc okazyjnym sprzedawcą także musimy skorzystać z usług firmy kurierskiej. Kupujący nie chce zajmować się kwestiami wysyłkowymi. On płaci za towar i za jego dostawę. Wszyscy jednak pragną koszty obniżać wszędzie, gdzie się da.

kurier

U kuriera się da. Usługi kurierskie gwarantują wygodę tak wysyłającemu jak i odbierającemu przesyłkę. Ceny uzależnione są od wielu czynników. Głównie jednak o kosztach dostawy decyduje ciężar i gabaryty przesyłki. Za przesyłkę lekką o dużych gabarytach zapłacimy więcej niż za znacznie cięższą, ale o wymiarach nieznacznych. Łatwo to sprawdzić porównując koszt przesyłki kurierskiej karmy dla psa o wadze 25kg z wysyłką rattanowego regału o wymiarach 180x80x40cm i wadze 8kg. Skąd to porównanie? Karmę dla psa zamawiam systematycznie. Systematycznie kupuję nie tylko karmę. Wiele razy wystąpiłem też w roli sprzedawcy. Swego czasu najkłopotliwszym okazał się lekki regał rattanowy. Koszt dostawy przekroczył wartość przesyłki.

Sprawdź, porównaj i zdecyduj

Pośpiech rodzi błędy. Błędy popełniamy także, gdy nie mamy dostatecznej wiedzy na temat firm kurierskich i ich ofert. Zawsze szukamy oszczędności, a więc także odpowiedniej firmy kurierskiej, która przedstawi nam najlepsze warunki dostawy. Aby wybrać najkorzystniejsze warunki musimy mieć zestawienie ofert jak najliczniejszej grupy firm. Na szczęście internet daje nam gotowe rozwiązania. Wystarczy dodać do ulubionych adres serwisu allekurier.pl, który dostarcza informacji na temat usług kurierskich w wielu opcjach doboru oferty do naszych aktualnych potrzeb. Te potrzeby mogą być za każdym razem przecież inne, specyficzne pod wieloma względami. Nie zawsze decydował będzie niski koszt. Może nam zależeć na wyborze miejsca dostawy (dom, biuro, punkt odbioru przesyłek), sposobu płatności (np. terminal płatniczy u kuriera). Wielu też zwraca uwagę na czas realizacji dostawy.

zamów kuriera

Zamów kuriera

Chcesz coś sprzedać? Oczywiście zamów kuriera. Nie podejmuj decyzji w ostatniej chwili. Święta za pasem, ale przecież nie tylko o ten czas chodzi. W poszukiwanie tanich rozwiązań pomoże wyszukiwarka (wyceniarka) usług kurierskich. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla indywidualnych sprzedawców aukcyjnych, ale przydatne narzędzie także dla małych i dużych przedsiębiorców. A prezenty? Nie zwlekajmy z ich zakupem do ostatniego tygodnia przed świętami. Rok temu zbyt późne decyzje w tym względzie sprawiły, że świąteczny prezent dotarł po terminie. Nie mam tu na myśli terminu dostawy. Cenny i wyczekiwany prezent pod choinkę dotarł do obdarowanego po… Nowym Roku. Tym obdarowanym byłem ja. 😀 A nie obyło się bez perypetii… Zamów kuriera po odbiór przesyłki, ale sprawdź ceny i zamów go odpowiednio wcześnie! Wszystko cieszy, gdy jest na czas. Się wybiera prezent i… kuriera. 🙂

Artykuł sponsorowany

 

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + pięć =