Dywany tarasowe – co trzeba o nich wiedzieć?

W niektórych krajach dywany są oznaką bogactwa do tego stopnia, że w salonach wieszane są jako ozdoby na ścianach. Czy dywany są tylko do salonu? Jak się okazuje, to nie jest jedyne miejsce, w którym możemy się nimi cieszyć. Tak zwane dywany zewnętrze (outdoorowe) pozwolą nam urozmaicić przestrzeń na tarasie, werandzie lub balkonie. Czym się kierować przy ich wyborze oraz jak je pielęgnować? Sprawdzamy najważniejsze kwestie dotyczące dywanów outdoorowych, które warto znać przed zakupem.

Dywany nie tylko do domu

Dywan nadal jest typowym wyposażeniem eleganckiego salonu. Nigdy nie wyszedł z mody. Obecnie to jeden z najgorętszych trendów modowych wyposażenia wnętrz. Jednakże swój renesans przeżywają również dywany zewnętrzne, czyli takie, które możemy ułożyć na naszym tarasie bądź balkonie. Przyjemna w dotyku powierzchnia dywanu umożliwia spędzanie na nim sporej ilości czasu, nie bojąc się ani o chłód, ani o niedogodności twardej posadzki. Dywan staje się też skutecznym zabezpieczeniem przed przypadkowym poślizgnięciem się.

Warto zaopatrzyć się w dywany outdoorowe zwłaszcza wtedy, kiedy często przebywamy na balkonie lub tarasie z małymi dziećmi, w przypadku których o tego typu upadek bardzo łatwo. Dywany zewnętrzne doskonale sprawdzą się także w trakcie przyjęć, zapewniając wszystkim komfortowe miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Dywany z fabrykaform.pl są dostępne w różnych wariantach i kolorach, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do naszych mieszkań oraz tarasów.

dywan zewnętrzny tarasowy

Gdzie kłaść dywany tarasowe?

W przypadku dywanów outdoorowych niezwykle ważne jest miejsce, na którym je położymy. Pamiętajmy bowiem, że nawet najlepszy materiał będzie się szybciej niszczył, jeśli wystawimy go bezpośrednio na działanie czynników atmosferycznych. Z racji specyfiki samego balkonu lub tarasu, należy jeszcze bardziej zwrócić na to uwagę.

Dlatego dywany na taras powinny być kładzione przede wszystkim w dobrze osłoniętym, a najlepiej w pełni zadaszonym miejscu. Dzięki temu będą chronione przed deszczem oraz promieniami UV. Najczęściej wybieranymi miejscami są te w pobliżu mebli wypoczynkowych, a także przy doniczkach i skrzynkach na kwiaty. Urozmaicając wystrój np. tarasu dywany zewnętrzne z Fabryki Form pozwolą nam wyznaczyć strefę relaksu, podkreślając jej oryginalny i intymny charakter.

dywan outdoorowy

Jak pielęgnować dywany outdoorowe?

Na otwartej przestrzeni wilgoć i promienie słoneczne to codzienność, dlatego dywany wodoodporne z przeznaczeniem na tarasy i balkony wymagają specjalnego traktowania. Aby zapobiec rozwojowi wilgoci i bakterii, nie możemy zapominać o ich regularnej pielęgnacji. Najczęściej sprowadza się ona do usuwania zabrudzeń naniesionych butami lub tego, co w ciągu dnia naniesie wiatr. Do tego celu wystarczy zwykła szczotka. Niekiedy jednak trzeba będzie dywan odkurzyć staranniej, aby usunąć wszędobylski drobny kurz oraz ew. wilgoć. W przypadku pojawienia się plam, niezastąpione będzie pranie dywanu na sucho dedykowanymi ku temu środkami.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 5 =

Więcej w Dom i Ogród
skrzydłokwiat
Skrzydłokwiat? Domowy odkurzacz toksyn

Kwiaty w ogrodzie, kwiaty na balkonie, na tarasie... Najbogatszy dom...

żeliwna podstawa pod parasol
Podstawa pod parasol balkonowy

Dzień dobry. Garnki garnkami, a ja kupiłam podstawę żeliwną pod...

Zamknij