Siesta i fiesta w ogrodzie! Wybieramy meble na wiosnę i lato

Wiosna to czy lato? Pogoda za oknem wreszcie rozpieszcza, i choć to kalendarzowa wiosna, wydaje się miejscami niekiedy zamieniać z latem. Skoro tak, pozostaje zacząć wybierać meble do ogrodu. Takie, które sprawdzą się kapryśną momentami wiosną, ale i humorzastym latem – niezależnie od pogody. Jakie produkty wziąć pod uwagę?

Nowocześnie, ale uniwersalnie

Spośród nowoczesnych propozycji pojawiają się meble ogrodowe wykonane z technorattanu. Materiał ten zyskuje na uznaniu, bo wyglądem przypomina naturalną plecionkę. Ta technorattanowa plecionka jest jednak znacznie trwalsza i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Co to oznacza? Tak wykonane meble ogrodowe mogą być z powodzeniem używane nawet przez cały rok, niezależnie od pogody.

Technorattan wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest lekki i całościowo prezentuje się bardzo estetycznie. Nowoczesność to jednak nie wygląd, który wpisuje się w potrzeby jedynie współczesnych ogrodów. Choć tego typu meble ogrodowe, tuż obok domów inteligentnych świetnie się prezentują, równie dobrze mogą zagościć pośród klasycznej czy wręcz rustykalnej, zielonej przestrzeni. Czy to dobry wybór? Wystarczy spojrzeć na przykładowe aranżacje sklepu Bazkar.pl, by nie mieć najmniejszych wątpliwości.

Na uwagę zasługuje fakt, że technorattanowe meble ogrodowe są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy lekko zwilżona ściereczka, która poradzi sobie z powierzchownymi zabrudzeniami. Jeśli jednak podczas wiosennych i letnich biesiad, meble zaczną się zmagać z plamami po barwiących napojach, tłustych i grillowanych potrawach, do wilgotnej ściereczki przyda się roztwór wody z płynem do mycia naczyń. To wystarczy, by nawet tak kłopotliwe zabrudzenia, nie wpłynęły na właściwości technorattanowych mebli.

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

Coś dla miłośników łączenia przystępnych cen i adekwatnej jakości. Meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych mogą przetrwać równie długi czas, co ich technorattanowe odpowiedniki. Atutem jest lekkość, dostępność w szerokiej palecie kolorystycznej. Ponadto pojawia się całe mnóstwo finezyjnych produktów, których kształty zdecydowanie odbiegają od standardowych. Ogród może być zatem i ciekawy, i unikalny.

Tak wykonane produkty łatwo się czyści. Poza tym nie zniszczy ich wilgoć czy zwykłe, powierzchowne zabrudzenia. Warto jednak pamiętać, by poza sezonem zapewnić im właściwy sposób przechowywania. Niestety wystawione zbyt długo na działanie promieni słonecznych, mogą tracić swoje barwy. To jednak przeszkoda, którą bezproblemowo można ominąć.

A może drewno?

Drewno jako surowiec, nie wychodzi z mody. Ekologiczne, estetyczne, funkcjonalne. Drewniane meble ogrodowe mają w sobie urok i charakter. Niejednorodność tego materiału, widoczne usłojenie, ciekawe barwy – to wszystko przekłada się na realizacje mebli ogrodowych, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Meble do ogrodu wykonane z drewna są bardzo solidne i trwałe, choć masywne. Warto dla nich znaleźć stałe miejsce, bo przenoszenie będzie trudne. Estetyka jednak wynagradza tę niedogodność – i to z nawiązką. Z minusów, niestety, trzeba wymienić wymagającą pielęgnację i konieczność przechowywania poza sezonem, w suchym i chłodnym miejscu. Drewno narażone na wilgoć, szybko straci na swoich właściwościach. Wymagana jest ponadto regularna konserwacja i impregnacja, ale pamiętając o tych wskazówkach, drewnianymi meblami do ogrodu będzie można cieszyć się, podczas więcej niż jednego sezonu.

Która z tych propozycji najbardziej przypada do gustu? To już kwestia indywidualnych upodobań. W każdej z nich znaleźć można cechy uniwersalne, ale i styl, które dają miejsce na stworzenie unikalnej aranżacji ogrodowej. Wiosenne siesty i letnie fiesty, czas zacząć!

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 10 =

Więcej w Dom i Ogród
kostka brukowa
Wiosenne ścieżki już wydeptane?

Kolejny rok bez prawdziwej zimy. Nie lubię siedzieć bezczynnie. Zwykle...

płytki ze starej cegły
Z głową w mur. Płytki ze starej cegły

Obiecałem, że do tego tematu wrócę. W wielu domach i...

Zamknij