Wybieramy meble ogrodowe

Wiosna to czy lato? Pogoda za oknem wreszcie rozpieszcza. Mimo że to kalendarzowa wiosna, niekiedy przypomina typowe lato. Skoro tak, możemy rozpocząć poszukiwania mebli do ogrodu. Być może warto poszukać takich, które sprawdzą się nie tylko kapryśną momentami wiosną, ale i humorzastym latem, czyli będą odpowiednie niezależnie od pogody. Meble wiklinowe sprawdzą się na werandzie i w oranżerii. Jeśli szukamy czegoś, co wytrzyma w zetknięciu z wilgocią, będzie odporne na deszcz i nawet mróz, powinniśmy poszukać mebli z tworzyw syntetycznych. Jakie produkty wziąć pod uwagę? Czy meble technorattanowe mogą nas zadowolić?

Meble technorattanowe

Spośród nowoczesnych propozycji pojawiają się meble ogrodowe wykonane z technorattanu. Materiał ten zyskuje na uznaniu, bo wyglądem przypomina naturalną plecionkę. Ta technorattanowa plecionka jest jednak znacznie trwalsza i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Co to oznacza? Tak wykonane meble ogrodowe mogą być z powodzeniem używane nawet przez cały rok, niezależnie od pogody.

Technorattan wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest dość lekki i prezentuje się bardzo estetycznie. Nowoczesność to jednak nie wygląd, który wpisuje się w potrzeby jedynie współczesnych ogrodów. Choć tego typu meble ogrodowe, tuż obok nowoczesnych domów świetnie się prezentują, równie dobrze mogą zagościć pośród klasycznej czy wręcz rustykalnej, zielonej przestrzeni. Czy to dobry wybór?

Na uwagę zasługuje fakt, że technorattanowe meble ogrodowe są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy lekko zwilżona ściereczka, która poradzi sobie z powierzchownymi zabrudzeniami. Jeśli jednak podczas wiosennych i letnich biesiad, meble zaczną się zmagać z plamami po barwiących napojach, tłustych i grillowanych potrawach, do wilgotnej ściereczki przyda się roztwór wody z płynem do mycia naczyń. To wystarczy, by nawet tak kłopotliwe zabrudzenia, nie wpłynęły na właściwości technorattanowych mebli.

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych?

To coś dla miłośników łączenia przystępnych cen i adekwatnej jakości. Meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych mogą przetrwać równie długi czas, co ich technorattanowe odpowiedniki. Atutem jest lekkość, dostępność w szerokiej palecie kolorystycznej. Ponadto pojawia się całe mnóstwo finezyjnych produktów, których kształty zdecydowanie odbiegają od standardowych. Ogród może być zatem i ciekawy, i unikalny.

Tak wykonane produkty łatwo się czyści. Poza tym nie zniszczy ich wilgoć czy zwykłe, powierzchowne zabrudzenia. Warto jednak pamiętać, aby poza sezonem zapewnić im właściwy sposób przechowywania. Niestety, wystawione zbyt długo na działanie promieni słonecznych, zwykle tracą kolory. Ogrodowe meble z plastiku mają też ograniczoną wytrzymałość na obciążenia. Dla osób z dużą nadwagą fotel plastikowy bezpiecznym nie będzie.

A może drewno?

Ekologiczne, estetyczne, funkcjonalne – drewno nie wychodzi z mody. Drewniane meble ogrodowe mają w sobie urok i charakter. Niejednorodność tego materiału, widoczne usłojenie, ciekawe barwy – to wszystko przekłada się na ciekawe realizacje mebli ogrodowych, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Meble do ogrodu wykonane z drewna są bardzo solidne i trwałe, choć zazwyczaj masywne. Warto dla nich znaleźć stałe zadaszone miejsce, bo przenoszenie ich będzie raczej trudne. Estetyka jednak wynagradza tę niedogodność z nawiązką. Z minusów, niestety, trzeba wymienić wymagającą pielęgnację oraz konieczność przechowywania w suchym miejscu. Drewno, narażone na działanie wilgoci, szybko niszczeje. Wymagana jest regularna konserwacja odpowiednimi środkami do impregnacji drewna.

Która z tych propozycji najbardziej przypada do gustu? To już kwestia indywidualnych upodobań. Każda z nich daje szansę na stworzenie unikalnej aranżacji ogrodowej. Wiosenne sjesty i letnie fiesty, czas zacząć!

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + dwa =