Meble z technorattanu – do jakiego stylu?

Jednym z niekwestionowanych hitów ostatnich lat w ogrodach są meble wykonane z technorattanu. Meble te posiadają wiele zalet użytkowych i prezentują się jednocześnie bardzo stylowo. Do jakiej aranżacji najlepiej pasują? W jaki typ wystroju najlepiej wpasowują się meble z technorattanu? Warto zacząć od początku, czyli od wyjaśnienia tego, czym są meble wykonane z technorattanu i jakie są cechy charakterystyczne dla tego typu materiału.

Meble z technorattanu

Nie bez powodu zyskał on sporą popularność, jako że wyróżnia się i stylowym wyglądem, i niezwykłą wytrzymałością. Technorattan to materiał syntetyczny, który tylko imituje rattan prawdziwy, czyli ten naturalny. Rattan syntetyczny od naturalnego jest mocniejszy, dzięki czemu znacznie przewyższa go trwałością. Meble takie są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta. Dzięki tym zaletom meble z technorattanu na stałe wpisały się do wystroju ogrodów oraz wszędzie tam, gdzie tego typu odporność jest wskazana. Meble z technorattanu spotkamy zatem na balkonach, tarasach, w przydomowych ogrodach oraz w licznych latem restauracyjnych ogródkach.

Meble ogrodowe z technorattanu

REKLAMA

Do jakiego stylu aranżacyjnego pasują meble z technorattanu?

Meble ogrodowe technorattan (zobacz Meblobranie) pozwalają stworzyć aranżację w wielu różnych stylach. Można je doskonale dopasować do każdego wystroju, niezależnie od tego, jaki on będzie – nowoczesny czy tradycyjny. Świetnie sprawdzą się więc w ogrodach i na tarasach w stylu rustykalnym, naturalistycznym lub boho. Wśród nowoczesnych aranżacji warto wymienić te minimalistyczne, skandynawskie oraz modernistyczne (w typie ogrodów miejskich). Dużą zaletą mebli z technorattanu jest fakt, iż mogą występować w różnych kolorach, kształtach i wielkościach.

Jakie meble ogrodowe do ogrodów nowoczesnych?

W przypadku ogrodów, których styl aranżacyjny jest nowoczesny i minimalistyczny najlepiej będą pasować meble o mocno geometrycznych „kanciastych” kształtach i prostej, gładkiej plecionce. Najczęściej mają one też mniej standardową barwę. Popularny jest ciemny brąz, odcienie szarości, a w niektórych przypadkach nawet czerń. Meble te są istotnym elementem nowoczesnego ogrodu. Przyciągają wzrok, ale doskonale współgrają z innymi elementami otoczenia. Bliskość żywych roślin nie jest tu przeszkodą. Meble wręcz pasują do nich na zasadzie kontrastów. Pomimo swojej prostoty, dzięki miękkim i wygodnym poduchom nie tracą na przytulności. Nadają tarasom i ogrodom zdecydowanie bardziej ekskluzywnego wyglądu. Ich obecność ma wpływ na jakość relaksu.

Jakie meble z technorattanu do stylu tradycyjnego?

W tym przypadku wybrane meble z technorattanu swoim wyglądem powinny maksymalnie przypominać materiał naturalny. Przeważać powinien jasny brąz w odcieniach naturalnego drewna. Niekiedy jednak nawet biel może okazać się wyborem doskonałym. Meble w tym stylu są już nieco innego kształtu. Najczęściej spotykamy kształty bardziej zaokrąglone. Już samo to sprawia, że konstrukcja wydaje się jeszcze lżejsza. Nie tracą przy tym na elegancji.

Meble ogrodowe z technorattanu, wykorzystywane do aranżacji w stylu tradycyjnym, zwykle są mniej zabudowane i mają zdecydowanie cieńsze nogi. Cała konstrukcja opiera się na metalowym stelażu, więc meble technorattanowe zawsze są bardzo wygodne. Zastosowana plecionka jest zazwyczaj okrągła lub półokrągła. Komfort użytkowania podnoszą miękkie poduchy. Dobrze dobrany kolor poduch podkreśla nasz gust.

Materiał zewnętrzny

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =