Wanna z prysznicem w jednym – modny powrót do przeszłości

Kabina z prysznicem musi być na wyposażeniu łazienki, gdy w domu jest osoba chora lub w podeszłym wieku. W wielu domach przestronne łazienki wyposażone są i w wygodną wannę, i w przestronną kabinę prysznicową. Niestety, w mieszkaniach z małą łazienką na taki luksus pozwolić sobie nie możemy. Dokonanie wyboru pomiędzy klasyczną wanną a nowoczesnym prysznicem może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chętnie korzystamy z obydwu rozwiązań lub mieszkają z nami osoby preferujące tylko jedno z nich. W takiej sytuacji warto rozważyć trzecią opcję, którą jest wanna z prysznicem w jednym. To praktyczne rozwiązanie pozwala na wykorzystanie wanny zarówno do brania dłuższych, odprężających kąpieli, jak i szybkiego odświeżenia się po powrocie do domu. Wanna z prysznicem w jednym – nowość czy modny powrót do przeszłości?

Korzyści z posiadania wanny i zalety korzystania z prysznica

Liczne wygody użytkownikowi oferuje zarówno wanna jak i prysznic. Po to pierwsze rozwiązanie sięgają zazwyczaj miłośnicy długich, relaksujących kąpieli, którzy lubią odprężyć się w gorącej wodzie, zaserwować sobie aromaterapię lub po prostu poleżeć w wannie słuchając ulubionej muzyki lub czytając książkę. Wanna sprzyja błogiemu lenistwu. Aby zainstalować wannę w łazience, zazwyczaj potrzeba jednak więcej przestrzeni niż wymaga tego montaż małej kabiny prysznicowej. Z tego powodu wielu posiadaczy mniejszych, mniej ustawnych pomieszczeń rezygnuje z niej na rzecz nowoczesnego i zajmującego przy tym mniej miejsca prysznica.

Kabina prysznicowa to z kolei idealna opcja dla osób, które żyją intensywnie, są zabiegane, więc na przygotowanie kąpieli w wannie zwykle mają czasu mało. Możliwość szybkiego odświeżenia się po powrocie z pracy, dużo mniejsze zużycie wody oraz krótszy czas spędzany w łazience, to tylko niektóre z zalet korzystania z kabiny prysznicowej. Jeśli dodamy do tego znacznie mniejszą ilość przestrzeni potrzebnej np. do zainstalowania kompaktowego prysznica, ów do małych pomieszczeń okaże się wyborem idealnym. Kabiny prysznicowe przeznaczone są nie tylko dla tych, którzy nie lubią długiego oczekiwania na wypełnienie wanny wodą lub tylko tych, którzy dostrzegają potrzebę oszczędzania wody. W wielu przypadkach korzystanie z kabiny prysznicowej wymusza wiek bądź stan zdrowia.

wanna i prysznic w łazience

REKLAMA

Wanna z prysznicem w jednym – dla niezdecydowanych

Jak widać wanna i typowa kabina prysznicowa posiadają swoje liczne zalety, dla których warto wybrać jedno z nich. Nie brakuje jednak osób, które chętnie korzystają z obydwu rozwiązań, bo wybór tylko jednego z nich wiązałby się z koniecznością rezygnacji z własnego komfortu. W takiej sytuacji warto zainteresować się alternatywną opcją, jaką jest wanna z prysznicem w jednym. To znane od wieków rozwiązanie łączy zalety obu urządzeń, choć na pewno nie przekona tych, którym właściwe warunki do relaksu i przeprowadzenia zabiegów higienicznych ciała zapewnić może tylko przestronna kabina prysznicowa, ze swobodnym dojściem bez architektonicznych lub konstrukcyjnych barier.

Nie zmienia to faktu, że tylko wanna z prysznicem w jednym zapewnia możliwość wyboru sposobu korzystania wszystkim bez względu na potrzeby i preferencje, które mogą być zależne od stanu zdrowia, wieku, nastroju lub zwykłego widzimisię. Mając zatem dużą łazienką lub łazienki dwie, warto pokusić się o zainstalowanie wszystkich trzech rozwiązań, aby wszystkie potrzeby związane z higieną ciała i relaksem każdy z domowników mógł spełnić w dowolnym okresie swojego życia. Wanny z prysznicem bardzo lubią dorośli, ale przede wszystkim to raj dla dzieci. Wybierając wannę z prysznicem warto doposażyć ją w parawan wannowy, który pozwoli na korzystanie z niej w formie prysznica, chroniąc łazienkę przed rozpryskami. Poszukując idealnego rozwiązania, szczególną uwagę warto zwrócić na prostokątne wanny akrylowe oraz składane parawany wannowe, które wspólnie pozwolą na stworzenie wymarzonej przestrzeni kąpielowej.

Materiał zewnętrzny

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 5 =