Listwy przysufitowe do firan – staranne wykończenie mieszkania

Listwy przysufitowe do firan, znane także jako listwy do zabudowy karnisza, to ważny detal pieczołowitego wykończenia każdego pomieszczania. Służą nie tylko do zamaskowania karnisza, ale także podkreślają styl danego wnętrza.

Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach – dotyczy to także elementów wykończeniowych wnętrz. Czasami właśnie im poświęca się prawie tyle samo czasu, co pozostałym działaniom remontowym. A to dlatego, że wieńczą one cały wysiłek i wpływają na efekt ostateczny. Mają one walory nie tylko praktyczne, ale także estetyczne – dzięki nim pomieszczenie staje się spójne, a rzeczy, które mogłyby psuć efekt wizualny, są po prostu sprytnie zamaskowane.

Zabudowa karnisza zgodna z gustem

Listwy przysufitowe sztukateryjne to wykończenie ścian, które niewątpliwie dodaje pomieszczeniu elegancji i klasy. Dzięki temu, że występują w różnych wzorach – są gładkie lub ozdobne – można je dopasować do wnętrz w różnych stylach. Osłony sztukateryjne nie tylko łączą w sposób miły dla oka i płynny ściany z sufitem, ale także pozwalają zamaskować karnisz. Można w tym celu użyć albo zwykłych listew sztukateryjnych, albo zastosować specjalne listwy przysufitowe do firan. Firany i zasłony są elementami mieszkania, które nie tylko zapewniają dyskrecję i chronią na przykład przed zbyt mocnym światłem słonecznym. Odpowiednio dobrane (po względem kolorystycznym, faktury czy też ułożenia) nadają wnętrzu odpowiedniego charakteru i stanowią czasami dość wyraźny element dekoracyjny.

Często karnisze, czy szyny do wieszania zasłon i firan, mogą psuć zamierzony przez nas efekt i wprowadzać niepotrzebny zgrzyt. Dlatego dobrym rozwiązaniem są listwy przysufitowe do firan. Dzięki nim wnętrze będzie po prostu bardziej dopracowane. Pod względem stylu listwy mogą być dopasowane także do innych elementów sztukateryjnych mieszkania. Powtarzające się w danym wnętrzu motywy to rozwiązanie, które jest stosowane od dawna i nadaje pomieszczeniom spójności. Dlatego warto kierować się tą zasadą, wybierając listwy przysufitowe do firan.

Łatwy montaż i wielość rozwiązań – listwy przysufitowe do firan

Jak już wspomniano, wśród listew przysufitowych można wybrać takie, które najbardziej odpowiadają nam pod względem estetycznym i najbardziej pasują do danego wnętrza https://sztukatura.pl/pl/menu/sztukateria/listwy-przysufitowe-164.html . Niewątpliwą zaletą tych elementów wykończeniowych jest ich łatwy montaż. Przed zakupem listew do zabudowy karnisza należy zwrócić uwagę na ich wysokość – powinny być tak dobrane, aby całkowicie zasłaniały karnisz albo szynę do wieszania firan lub zasłon. Przy montażu listew przysufitowych do firan nie należy martwić się ewentualnymi nierównościami sufitu – są one lekko elastyczne, dlatego wszelkie mankamenty nie wpływają na ich zamontowanie. Listwy są też bardzo odporne na wilgoć czy uszkodzenia (wykonane są z poliuretanu). Można je malować na wybrany kolor (np. kontrastujący z kolorem ścian) albo pozostawić białe – w tym ostatnim przypadku najlepiej zdecydować się na listwy karniszowe już polakierowane. Listwy przysufitowe do firan mogą spełniać jeszcze jedną funkcję – mogą być źródłem dodatkowego, nastrojowego oświetlenia. A to wszystko dzięki temu, że mają one specjalny kanał, w którym można umieścić taśmę z diodami LED.

Jak widać, tego rodzaju listwy to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie pozwalające ukryć karnisz, który może popsuć wygląd pomieszczenia. Zaś łatwość w montażu sprawia, że zabiegi wykończeniowe pomieszczenia można wykonać bardzo szybko.

Materiał zewnętrzny

 

2 thoughts on “Listwy przysufitowe do firan – staranne wykończenie mieszkania

 • 2019-12-24 o 07:09
  Permalink

  Sam posiadam takie listwy przy suficie i w ostatnich czasach, gdy modniejsze są proste sufity (czy też obniżone “pod ledy”) takie wykończenie – moim zdaniem – dodaje klasy i smaku.

  Odpowiedz
  • 2019-12-30 o 22:39
   Permalink

   Niekiedy nawet krótki komentarz może sprowokować mnie do napisania dłuższej odpowiedzi. Słowo “sprowokować” nie jest może tu najodpowiedniejsze, bo pobrzmiewa jakoś tak negatywnie. Hmm… Ten komentarz zainspirował mnie (tak już lepiej brzmi, prawda? 😀 ) do dłuższej wypowiedzi i rozpoczęcia cyklu artykułów na temat mieszkań w starym stylu. Tekst znajduje się tu i nosi tytuł Mieszkanie w starym stylu. Zapraszam do lektury i podzielenia się swoimi doświadczeniami, jeśli też mieszkacie w kamienicy.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy × 2 =