Portfel czy portmonetka – co kobiety wybierają częściej?

Na to pytanie odpowiedzieć tak samo łatwo, jak na pytanie, czy kobiety częściej wybierają torby czy torebki. Oczywiście teraz żartuję, ale damskie torby, torebki, portfele i portmonetki postaram się potraktować zupełnie na poważnie. O torbach i torebkach wspomnieć muszę, bowiem małe portfele damskie i portmonetki tam właśnie są przechowywane i tam odbywają swoje jakże częste podróże do… sklepów. Większość portfeli wyposażona jest w liczne przegrody oraz w zamykaną skrytkę portmonetką zwaną, natomiast typowa portmonetka jest tylko jedno- lub co najwyżej dwukomorowa, przez co w roli portfela raczej wystąpić nie może. Niegdysiejsze damy małe gustowne portmonetki nosiły w niemniej małych i gustownych torebkach. Czy kobiecie współczesnej portfel wystarczy? Pośród licznych drobiazgów i akcesoriów, które damska torebka pomieścić musi, portmonetka i portfel są tak samo ważne i przydatne. Czy to dobry pomysł na prezent? A może to pomysł na dwa prezenty?

Galanteria skórzana

Nie wyobrażam sobie współczesnej damy bez gustownej torebki zawieszonej na przedramieniu. Dziwię się, że tak delikatne przedramię radzi sobie z często dość dużą torebką. Czy istnieje jakaś szkoła noszenia torebek damskich? Szybko umknę od tematu, abym się na nim nie… zawiesił. Zbyt ciężkich toreb tak nosić się nie da, zatem damska torebka powinna zawierać tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Czy zawiera? No i które są – uśmiecham się – najpotrzebniejsze? To temat też na inny wpis. Kobiety słyną z kolekcji butów, torebek i kapeluszy. Tak, tak… Są też suknie i sukienki… Bieliznę i biżuterię też zostawmy tym razem w spokoju. Bielizna nawet kilkuczęściowa wiele miejsca nie zajmuje, ale pisać o niej można naprawdę dużo. Z biżuterią jest raczej podobnie. Damska biżuteria zajmuje miejsca mało, ale ponieważ można nią przyozdobić nie tylko uszy, dekolt czy dłonie, tego tematu też tu rozwijał nie będę. Perfumy? Oj, owszem… I tu też mogę się zawiesić.

Dzisiaj ma być o skórzanej galanterii damskiej. Interesuje nas jej pewna część. W każdej szafie czy garderobie kolekcję przeróżności dopełniają kolorowe małe portfele damskie. Czy znajdzie się tam także choć jedna portmonetka damska? Nasze mamy i babcie korzystały z nich na co dzień. Jeśli się nie znajdzie to czas ją sobie kupić. O portmonetkach męskich pisał nie będę, bowiem płeć męska drobne i drobiazgi zwykle przechowuje w kieszeniach. Czy to normalne? Dziwne to? Nie wiem. W końcu jednak kieszeni w spodniach nie wymyślono jedynie po to, aby trzymać w nich dłonie. Mężczyźni na pewno gustują w typowych portfelach z licznymi przegrodami, ale o tym w innym artykule.

portfele damskie

REKLAMA

Portmonetka damska – zamiast monet w kieszeni?

W dużym uproszczeniu a z przekorą wielką rzec by można, że to taka kieszeń, tyle że ładna. Nie spotkałem się z sytuacją, w której kobieta szukałaby drobnych w kieszeniach. W swoich – uśmiecham się – na pewno nie. Portmonetka damska nadal pełni rolę bezpiecznej i eleganckiej skrytki dla monet, żetonów czy choćby biletów komunikacji miejskiej. Przeznaczenie zależne jest od bieżących potrzeb i sytuacji. Zależnie od wielkości portmonetka może być również dobrym schowkiem dla klucza do mieszkania czy pilota do samochodu. W czeluściach damskiej torebki czerwona portmonetka na pewno da się zlokalizować szybko. Jak bardzo ważny jest kolor wie każda dama, która usiłowała odnaleźć przed chwilą schowany w torebce pilot do samochodu lub cokolwiek innego, czym w ciągu dnia posługuje się dość często. Trochę to trwa, prawda?

Najczęściej kupowane portmonetki i portfele damskie mają jaskrawe kolory, dzięki czemu łatwo dają się zlokalizować w każdej damskiej torbie. W sklepach z markową galanterią skórzaną wybór jest na tyle duży, że coś odpowiedniego do swojego stylu znajdzie każda pani. Przyglądając się portmonetkom i portfelom wyjmowanym z damskich torebek zauważymy, że najczęściej wybieranym kolorem jest czerwień i jego odcienie. No… chyba, że akurat paznokcie są… niebieskie. Męska galanteria skórzana różnorodnością kolorów nie zaskakuje być może dlatego, że większość z nas lubi czerń lub brąz bądź tak się już utarło, że tylko te kolory uznawane są za męskie. Utartych opinii nie podzielam.

Bez względu na płeć poszukujemy galanterii solidnie wykonanej, ładnej, trwałej i funkcjonalnej. Typowe portmonetki z jedną lub dwiema komorami dla współczesnej użytkowniczki zbyt funkcjonalne nie będą. W pewnych sytuacjach przede wszystkim liczy się jednak styl i elegancja. Oprócz portfela w damskiej torebce dla ładnej damskiej portmonetki miejsce zawsze się znajdzie. Poza tym od przybytku głowa boleć nie powinna. Czy w damskiej torebce może być porządek? Jeśli komuś na nim zależy… i skórzany markowy portfel, i skórzaną portmonetkę przy najbliższej okazji swej damie sprezentować powinien sam. Ponoć szczęśliwie jest tylko wtedy, gdy te przedmioty dostajemy w prezencie.

świąteczne zakupy

Portfele damskie – funkcjonalne i eleganckie?

Funkcjonalność w przypadku portfeli jest niezwykle ważna; zapewniają ją liczne przegrody i zastosowane zabezpieczenia. Także portfele damskie skrywają wiele małych i cennych przedmiotów codziennego użytku, którymi są np. karty bankowe. W portfelach oprócz dokumentów nosimy zdjęcia naszych bliskich oraz z jakiegoś powodu dla nas ważne wizytówki. Oczywiście portfel musi mieć przegrodę na banknoty oraz wspomnianą portmonetkę. Mimo że i tak za większość zakupów najchętniej zapłacimy kartą, to jednak zapas monet nadal okazuje się być przydatnym w wielu sytuacjach. Dla kilku innych drobiazgów ta skrytka też będzie bardzo poręczna.

Portfel damski i męski tak samo musi pomieścić wiele ważnych drobiazgów. Portfel damski mały też powinien użytkowniczce zapewniać pod tym względem komfort. Nie ma znaczenia czy wybierzemy portfel zamykany na zamek, czy na zatrzask; ważne jest, aby jego przegrody, kieszenie i schowki pomieściły niezbędną ilość kart, wizytówek lub dokumentów o standardowym wymiarze. Kilka przegród dla dokumentów o wymiarach niestandardowych też się przyda. Istotną cechą, która skłania nas do wyboru produktu na prezent jest jego niepowtarzalność. Portfel damski mały szyty ręcznie na pewno będzie wyborem doskonałym. Wysokiej jakości galanteria skórzana ręcznie wykonana czeka na Ciebie w sklepie internetowym pod adresem https://skorzany.com.

Przedświąteczny zakupowy szał już się zaczął. Piękny, skórzany, ręcznie wykonany portfel ja już wybrałem. Czy trafiłem w gust? Jakżebym miał w swój nie trafić? Nie mogę się doczekać, kiedy go dostanę w prezencie. Udanych zakupów!

Artykuł sponsorowany

 

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiem − 8 =