Kartony przydadzą się w domu?

Kartony to nie tylko opakowania wysyłkowe. Mogą pełnić o wiele więcej funkcji, dlatego producenci wprowadzają do oferty coraz to nowsze modele, które zapewniają najwyższy komfort użytku. Pudełka fasonowe, z automatycznym dnem, archiwizacyjne, przeprowadzkowe, ozdobne… Sprawdź czym różnią się od siebie poszczególne modele i które z nich warto mieć w swoim mieszkaniu.

Pudełko kartonowe na dokumenty

Kto z nas nie ma problemu z segregacją dokumentów? Zazwyczaj zalegają na biurku lub piętrzą się w stosach wrzucone do szafki. Brakuje systemu ich segregacji, brakuje również akcesoriów do ich przechowywania. Jeśli masz już dość widoku porozrzucanych kartek, najwyższy czas zakupić pudełka archiwizacyjne. To praktyczne i tanie rozwiązanie. Pudełko kosztuje zaledwie kilka złotych, a można umieszczać w nim luźne kartki dokumentów, ulotki, projekty, prace plastyczne, ale też teczki, segregatory czy albumy.

Pudełka są lekkie, więc doskonale sprawdzą się jako alternatywa dla ciężkich segregatorów. Dodatkowy atut to ujednolicona stylistyka. Jeśli ustawisz pudełka archiwizacyjne na półkach, nie zaburzysz wystroju wnętrza. Zawierają miejsce na podpis, dzięki czemu szybko znajdziesz potrzebne dokumenty. Można składować je w różnych pozycjach: w pionie lub w poziomie. Jeśli nie chcesz tracić miejsca na półkach lub w szafkach, dokup do kompletu zbiorczy karton archiwizacyjny, w którym zmieści się kilka pudełek. Takie kartony można przetrzymywać na strychu lub w piwnicy.

Kartony do pakowania rzeczy podczas przeprowadzki

Jednym z pomysłów na usprawnienie przeprowadzki jest zakup dedykowanych kartonów. Najczęściej kończy się na pozyskiwaniu opakowań na ostatnią chwilę z osiedlowych sklepów i marketów. O wiele lepiej jednak wybrać pudełka, które produkowane są właśnie z myślą o przeprowadzce. Co je wyróżnia?

Przede wszystkim posiadają specjalne uchwyty do przenoszenia, co znacznie ułatwia ich załadunek i rozładunek. Kolejna zaleta to brak konieczności użycia taśmy klejącej. Górne klapy można zamykać „na zakładkę”, więc otwieranie i zamykanie pudełka przebiega bardzo szybko. Karton ma również wyznaczone miejsce na podpis, aby można było szybko zlokalizować potrzebne rzeczy. Co więcej, pudełka przeprowadzkowe dostępne na przykład na stronie: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-do-przeprowadzki/43  mają podwójne ścianki, więc po przeprowadzce można je złożyć i za jakiś czas wykorzystać ponownie.

Pudełka kartonowe ozdobne na prezenty

Najlepszy sposób na pakowanie prezentów to taki, który jest prosty, a zarazem efektowny. Warto więc wykorzystać kartony z nadrukiem. Producenci oferują opakowania z uniwersalnymi grafikami, w które można pakować prezenty urodzinowe, imieninowe czy rocznicowe. Przed świętami pojawiają się także kartony z nadrukami okolicznościowymi, a więc z motywami bożonarodzeniowymi i wielkanocnymi. Z takimi kartonami pakowanie prezentów zajmie zaledwie kilka minut.

Kartony fasonowe do przechowywania drobiazgów

Jeśli szukasz opakowania na drobiazgi, najlepiej wybrać modele fasonowe. Do ich złożenia nie potrzeba taśmy klejącej, można je wielokrotnie otwierać i zamykać. Zapakujesz w nie kosmetyki, przybory do pisania, akcesoria do włosów czy drobne sprzęty elektroniczne. Takie kartony są dość płaskie, więc zmieszczą się nie tylko w szafie, ale też w szufladach. Możesz również wsunąć je w wolne przestrzenie np. między szafkami wiszącymi a sufitem. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz dostępne miejsce.

Gdzie kupić kartony?

Różne modele kartonów są łatwo dostępne na stronach internetowych producentów opakowań. W sklepach online jest największy wybór, a ponadto możesz skorzystać z rabatów obowiązujących przy większych zamówieniach. Dodatkowym atutem jest oszczędność czasu. Koniec ze staniem w kolejkach i szukaniem odpowiednich kartonów w różnych sklepach. Wystarczy kilka minut, żeby znaleźć i zamówić wszystkie potrzebne akcesoria do pakowania.

Kartony przydadzą się w wielu sytuacjach: do pakowania prezentów, do przechowywania drobiazgów, do segregowania dokumentów i podczas przeprowadzki. Wszystkie potrzebne modele pudełek znajdziesz na stronach internetowych producentów opakowań.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × dwa =