Grzejniki łazienkowe

Nie będziemy się spierać, które z pomieszczeń jest najważniejsze: kuchnia, łazienka czy sypialnia? Dla wielu najważniejszy może być pokój dziecka. Garaż? Hm. Z pewnością łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Poza miłym wystrojem, sprzyjającym domowemu SPA, zawsze staramy się zadbać również o funkcjonalność tego pomieszczenia. Dużo kłopotu sprawia wybór odpowiedniego źródła ciepła oraz jego przekaźnika. Liczy się ekonomia, ale nie bez znaczenia jest estetyka. Względy praktyczne też się liczą? Grzejniki łazienkowe pełnią tylko funkcje grzewcze?

Wybieramy grzejniki łazienkowe

Grzejnik w łazience ma przede wszystkim za zadanie ogrzać pomieszczenie, jednak na tym jego rola się nie kończy. Kaloryfer zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni oraz utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, w którym często pojawia się nadmiar pary wodnej. Tak więc ogrzewanie łazienki zapewnia komfort cieplny użytkownikom, ale też utrzymuje łazienkę w dobrym stanie sanitarnym i technicznym.

Na rynku oferowane są kaloryfery rozmaite pod względem kolorów, kształtów i rozmiarów. Materiały, z których są wykonane, także je różnią. W bogatych ofertach sklepów internetowych z łatwością znajdziemy grzejnik, który wkomponuje się do stylu wnętrza naszej łazienki. Przeglądając asortyment sklepów online, warto zwrócić uwagę na adres https://lazienkaplus.pl/pl/grzejniki-lazienkowe,9,91,c/

Grzejnik łazienkowy i suszarka?

Grzejnik łazienkowy drabinkowy wykonany może być z miedzi, stali lub aluminium. Wielu z nas w łazience preferuje kaloryfery w kolorze klasycznym, czyli białe. Kaloryfery łazienkowe mogą być ozdobą tego pomieszczenia. W ofercie sklepów znaleźć można grzejniki o niesztampowych kształtach, w kolorach ponadczasowej czerni, szarości, ale również w neutralnych odcieniach, jak np. beże.

Skoro ogrzewa to i wysuszy? Tak. Rolę suszarek kaloryfery spełniały od samego początku. Nowoczesne materiały sprawiają, że łazienkowe grzejniki nagrzewają się błyskawicznie. Zachęcają do wykorzystania kaloryfera do tych celów poziome rurki, ale przecież pamiętamy, że żeliwne żeberka też szybko znalazły takie zastosowanie. W pokojach nie wygląda to zbyt estetycznie, ale w łazience… Tu nadal odbywa się “szybkie” suszenie ręczników, bielizny lub drobnej odzieży.

łazienka

REKLAMA

Kaloryfer łazienkowy podłogowy?

Ogrzewanie łazienki nie musi kojarzyć się tylko z klasycznymi grzejnikami instalowanymi pod oknami lub wspomnianymi kaloryferami drabinkowymi, instalowanymi na ścianach. Łazienka to miejsce, w którym świetnie sprawdzi się ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu przebywanie w niej oraz dokonywane tu zabiegi pielęgnacyjne będą jeszcze przyjemniejsze.

Istnieje szereg rozwiązań w zakresie możliwych do zastosowania źródeł i nośników, zapewniających odpowiednie warunki cieplne w łazience. Oprócz rozmaitych naściennych nośników ciepła bardzo popularnym jest ogrzewanie podłogowe (elektryczne lub wodne). Wśród zalet ogrzewania podłogowego domownicy na pewno dostrzegą oszczędność miejsca, bowiem cała instalacja grzewcza jest zakryta i po niej stąpamy. Jak zwykle i tu są zalety i są wady…

Szczegółowe informacje odnośnie zalet i wad systemów ogrzewania podłogowego wymagają odrębnego artykułu. Grzejniki łazienkowe naścienne nadal cieszą się sporą popularnością. Być może za względów praktycznych?

Materiał zewnętrzny

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

12 − dziesięć =