Robisz większy remont? Wypożycz przyczepę

Przeprowadzka, remont mieszkania, budowa domu – każdy, kto musiał stawić temu czoła, wie doskonale, że bagażnik samochodu osobowego wielu zadaniom z tym związanym nie podoła. Gabaryty niektórych materiałów budowlanych nie pozwalają na bezpieczne ich przewiezienie nawet autem typu kombi. O dostawczaku może być mowa tylko, jeśli takowy posiadasz np. w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Mały samochód osoby tego typu zadań na pewno nam nie ułatwi. Sytuacja zmienia się dzięki wykorzystaniu przyczepy. Dzisiaj o możliwościach, jakie daje przyczepa samochodowa oraz gdzie wypożyczalnię przyczep znajdziemy.

Transport z HDS-em czy bez?

Jeśli do dyspozycji mamy tyko mały samochód osobowy, potrzeb przewozowych, do realizacji których niezbędna może okazać się przyczepa samochodowa, pojawi się bezlik. Skorzystanie z usług firm transportowych, które posiadają rozliczny tabor ciężarówek dostosowanych do przewozu materiałów typowo paletowych, wchodzi w grę, ale przy dużych ilościach towaru. Pewne grupy materiałów budowlanych nie da się przetransportować inaczej niż przy użyciu samochodów z tzw. HDS-em. Większość ekip budowlanych nawet nie chce słyszeć o ręcznym rozładunku cegieł czy kostki. Transport z HDS-em ułatwia rozładunek a tym samym przyśpiesza proces budowy. Biorąc pod uwagę koszty, trudy i czasochłonność rozładunku ręcznego, HDS wygrywa zdecydowanie.

Oprócz dużych zakupów materiałów budowlanych w tzw ilościach paletowych, bardzo często pojawia się potrzeba przewozu tych samych materiałów, ale w ilościach znacznie mniejszych. Zarówno cegły jak i kostka brukowa nie należą do materiałów szczególnie przyjaznych wnętrzom samochodów osobowych. Również przewóz workowanych materiałów sypkich osobówką może okazać się pomysłem nietrafionym. Wszelkie materiały ciężkie, twarde, o krawędziach ostrych mogą zniszczyć wnętrze naszego osobowego cacka. Nie pomoże fakt,  że wykazaliśmy się należytą starannością w ich układaniu, że w sobie znany sposób zabezpieczyliśmy wnętrze przed porysowaniem czy jakimkolwiek uszkodzeniem. Sytuacji w ruchu drogowym, które zmuszają nas do ostrego hamowania, jest wiele. Nigdy nie możemy mieć pewności, że nagłe hamowanie nie spowoduje przemieszczenia towaru. Uszkodzić wnętrze samochodu naprawdę łatwo. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze zdrowie i życie ludzi.

hak holowniczy

REKLAMA

Towar na przyczepkę

Przestronne bagażniki samochodów osobowych typu kombi, ale także popularnych SUV-ów, wręcz zachęcają do transportu rozmaitych rzeczy. Biorąc pod uwagę dopuszczalne obciążenie bagażnika plus brak pasażerów na tylnych siedzeniach, można sądzić, że niezniszczalna wręcz Honda CRV w roli ciężarówki będzie czuła się doskonale. Nic bardziej mylnego. Pozyskaną po złożeniu oparć przestrzeń transportową, możemy wykorzystać do przewozu towarów lekkich lub przedmiotów o gabarytach dopasowanych do wnętrza tak, aby możliwość uszkodzenia auta zniwelować do zera. Przewóz materiałów ogólnobudowlanych takiej gwarancji nigdy nie daje. Wobec ryzyka stajemy aż trzy razy: podczas załadunku, transportu oraz w trakcie rozładowywania. Rozsądnym rozwiązaniem jest przyczepa samochodowa.

Własna przyczepa samochodowa może przydać się tak samo często, jak taczka budowlana czy pojemny ogrodowy wózek. Posiadając własny dom chcemy lub wręcz musimy być samodzielni. Jednakże przyczepa samochodowa może okazać się bardziej kłopotliwa w przechowywaniu niż przykładowo wymienione podręczne środki transportu typu taczka. Wielkość niektórych sprzętów zwykle zmusza nas do rezygnacji z ich posiadania. Cena też nie zachęca. Glebogryzarka spalinowa, płyta wibracyjna (zagęszczarka) – decyzje o rezygnacji z ich zakupu podejmujemy tym łatwiej, gdy wiemy, że istnieje możliwość ich wypożyczenia.

Przyczepa samochodowa z wypożyczalni

Własna przyczepa samochodowa niewątpliwie daje spore możliwości i sprawia, że, w razie konieczności przetransportowania zakupionych materiałów remontowo-budowlanych, zawsze możemy czuć się komfortowo. Ten komfort dotyczy zarówno możliwości transportowych, jak i czasowego składowania towaru bez konieczności rozładunku. Warto jednak wiedzieć, że taki sam komfort zapewni nam przyczepa samochodowa wynajęta z wypożyczalni przyczep. Wygoda kosztuje, ale te koszty ponieść warto.

Nie wszystko odbywa się zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Decyzje zakupowe niekiedy podejmujemy impulsywnie, gdy na przykład nagle okazuje się, że tylko teraz mamy na to czas. Przy okazji wizyty w składzie budowlanym powzięte decyzje zmieniamy, co często skutkuje większymi zakupami. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że zakupione materiały nie zmieszczą się do naszego samochodu. W takich sytuacjach, gdy z różnych powodów nie chcemy zamawiać usługi transportu i oczekiwać na jego realizację, dobrym wyjściem jest skorzystanie z wypożyczalni przyczep. W przypadku planowanych zakupów w markecie OBI warto zapoznać się z warunkami wynajmu przyczep, które znajdziesz pod adresem https://www.obi.pl/uslugi/wynajem-przyczep/

przyczepa

Przyczepa ma haczyk?

Przyczepa nie ma, ale haczyk być musi. Warunkiem skorzystania z dowolnej wypożyczalni przyczep jest posiadanie samochodu z zamontowanym hakiem. Samochody niewyposażone w fabrycznie zamontowany hak holowniczy też mogą uzyskać tę bardzo przydatną funkcjonalność. Co prawda zamontowaniem zakupionego haka niekiedy możemy zająć się sami, ale najlepiej zlecić to fachowcom. W niektórych samochodach montaż może pogorszyć estetykę, bo np. będzie wymagał ingerencji w obudowę zderzaka. Trzeba to przemyśleć. Kupując samochód warto rozważyć zakup modelu z hakiem zamontowanym fabrycznie.

W przypadku późniejszego doposażenie samochodu w ten element, najistotniejszą informacją jest jednak ta, że, aby móc korzystać z haka holowniczego, trzeba jego montaż udokumentować w dowodzie rejestracyjnym. W tym celu musimy wykonać dodatkowe badanie techniczne samochodu. Po co te ceregiele? Montaż haka to istotna ingerencja w konstrukcję samochodu. Musimy mieć pewność, że hak jest zamontowany prawidłowo. Holowana przyczepa samochodowa nie może zagrażać uczestnikom ruchu drogowego.

Warto wspomnieć, że hak ma też zastosowanie w przypadku uchwytów do przewozu rowerów. Wielu praktyków uchwyty rowerowe montowane na haku uznaje za rozwiązanie najwygodniejsze i najbezpieczniejsze. Po doświadczeniach z uchwytem rowerowym montowanym na tylnej klapie, do tej grupy ja właśnie należę. Przyczepa kempingowa? Ba! Bez haka ani rusz!

Artykuł sponsorowany

Polub i podziel się treścią z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 × 4 =